Необхідно негайно вводити заборону на експорт металобрухту, щоб не допустити зупинки металургійних підприємств, які вже відчувають дефіцит брухту. Про це заявив народний депутат Муса Магомедов у коментарі Мінпрому.
Депутат нагадав, що металобрухт є необхідною сировиною для метпідприємств і вже зараз вони відчувають його дефіцит через те, що його експорт різко виріс. Наслідком, на думку депутата, може стати криза в промисловості і негативні процеси в економіці.
"Єдиним виходом з кризової ситуації може стати введення тимчасового (до 2023 року) мораторію на експорт брухту з України. Мораторій потрібен вже сьогодні. Якщо цього не зробити, до кінця 2021 року економіка втратить 1,4 млрд дол валютної виручки. Це значно послабить національну валюту. Мораторій на експорт брухту – це не примха металургії, це питання виживання стратегічно важливої галузі української економіки і збереження сотень тисяч робочих місць», - підкреслив Магомедов.
Він повідомив, що різко збільшений експорт брухту призвів до того, що в липні ряд металургійних підприємств змушені були скоротити обсяги виробництва через дефіцит сировини. І якщо не ввести заборону на вивезення брухту, в серпні-вересні не виключена повна зупинка роботи цих підприємств.
За його словами, деякі країни з розвиненою металургійною промисловістю вже ввели заборону на експорт цієї стратегічної сировини, а влада США і ЄС готуються це зробити під тиском потужного металургійного лобі. І Україні слід зробити так само.
ТЦК перевищують повноваження: чи можна знімати на камеру
Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
«На цьому тлі Україна сьогодні виглядає дивно: як бідняк, який спонсорує багатіїв і головних конкурентів, таких як Туреччина, на яку припадає близько 95% експорту українського брухту", - підкреслив Магомедов.
Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців України звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з вимогою ввести до 2024 року заборону на експорт металобрухту, у зв'язку з тим, що зростання світових цін на брухт привів до його різкого експорту і вітчизняні підприємства відчувають дефіцит сировини. У ФРУ при цьому підкреслили, що металобрухт є критичною сировиною для декарбонізації української металургії.
У той же час голова правління «Інтерпайп Втормет» Валентин Макаренко заявив, що дефіцит металобрухту вже змушує промпідприємства скорочувати виробництво, і закликав ввести заборону на експорт брухту.
Нагадаємо, згідно з даними Держмитниці, зовнішні поставки українського металобрухту почали зростати з середини весни: у квітні вони склали 38 тис. т, у травні – 60 тис. т, у червні цей показник побив рекорд - 85 тис. т.