Які наслідки може мати російський позов проти України з приводу «водної блокади» Криму? Проблему у програмі «My.ua» з Катериною Павлової розглядає фахівець з міжнародно-правових питань дипломат Вадим Трюхан.
«Там дуже цікава ситуація: Росія заявляє, що вже подала позов проти України, а в секретаріаті ЄСПЛ це заперечують. Невідомо навіть, хто в Росії займається цією справою – Генеральна прокуратура чи Мін'юст. Взагалі-то подібні речі належать до компетенції Мін'юсту, але ніякої ясності в цьому питанні немає. Навіщо це Росії? По-перше, позов до України – це інформаційний привід, який Росія всіляко буде мусувати. Власне, вона вже це робить. РФ зміщує акценти з того, що вона напала на Україну, до того, що злі бандерівці порушують права російськомовного населення», - зазначає дипломат.
За його словами, це дає Росії можливість відвернути увагу від того факту, що агресором в цьому випадку є вона.
«На думку українських юристів, шансів на задоволення позову – нуль. Так само вважає і сам міністр юстиції. Зрозуміло, що це очевидно і для росіян. Але що далі? Тоді Росія скаже: ось бачите, ми намагалися захистити права російськомовних в судовому порядку – не виходить. Доведеться воювати», - вважає Вадим Трюхан.
Тисяча Зеленського може вилитися у великі проблеми: що не врахували отримувачі
Військовозобов'язаним запровадили нові обмеження: що треба знати
Пенсіонерів залишать без копійки вже з січня: в ПФУ назвали важливі умови
Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Також Знай.ua повідомляв, що, за словами Трюхана, зараз українська армія здатна протистояти агресору.