Наскільки реальним є для України перехід на накопичувальну пенсійну систему, і до яких наслідків він може привести? Проблему у програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24» розглядає економічний експерт Юрій Атаманюк.

«Коли гривня була тільки введена, долар коштував одну гривню сімдесят копійок, а зараз – майже тридцять. Грубо кажучи, кожен рік долар дорожчає на одну гривню. Тому, якщо в наших умовах ввести накопичувальну систему, то всі пенсії з'їсть інфляція. А якщо скористатися послугами міжнародних пенсійних фондів, то тут держава не потрібна – це людина може зробити й сама. Можна поїхати в Польщу або Німеччину, укласти договір, а потім перераховувати туди гроші в валюті. Втім, в Україні є корпоративні пенсійні фонди, наприклад, при «Укрзалізниці», при «ПриватБанку». Але що робити тим же вчителям? Їм і так сьогодні не вистачає на комунальні платежі, на лікування, навіть на харчування», - зазначає економіст.

За його словами, в такому ж або майже такому ж становищі перебувають також медики та ряд інших категорій.

«Якщо ти працюєш в банківській сфері, де середня зарплата 20 тисяч гривень, то можеш щомісяця відраховувати 500 гривень на пенсію. А ось в системі освіти середня зарплата – шість тисяч, і там 500 гривень вже непіднімна сума», - каже Юрій Атаманюк.

Як повідомляє Знай.ua, раніше цей експерт заявив, що 14 відсотків українців голодують.

Популярні новини зараз

Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг

Гороскоп на сьогодні, 15 травня: день сюрпризів, конфліктів і неочікуваних перемог

Банки "перекриють кисень": нові правила грошових переказів з червня

ТЦК забудуть про порушників: через який час викреслять з бази і припинять переслідувати ухилянтів

Показати ще

Також Знай.ua повідомляв, що Атаманюк спрогнозував наслідки подорожчання електроенергії.