У новому випуску програми «Знай наших» з політологом Тарасом Загороднім засновник школи Володимир Співаковський розповів, яким шляхом потрібно йти, щоб в сьогоднішніх реаліях зробити реформування системи освіти.
«Не зважаючи на те, що у світі відбувається багато безглуздих ситуацій і політичних, і економічних, і соціальних, я вважаю, що зараз найсприятливіший час для того, щоб здійснювати перевороти в тих галузях, які переходять в глобальний світ. Ми зараз є свідками переходу з індустріальної епохи в інформаційну, від колишнього світу до глобального», - повідомив він.
Співаковський заявив, що на це все наклалися світові пандемії і криза, а це означає, що та система освіти, яка була досі і була адекватна тому часу, зараз не є такою. Тому питання про те, які потрібно здобувати навички, вважає він, вже не може бути єдиним питанням. Він підтвердив, що провів велику дослідницьку роботу з вивчення систем освіти в багатьох країнах і прийшов до свого висновку.
«Я зрозумів, що треба мати відповідь не на одне питання «чому вчитися?», а на сім базових питань. І найголовніше з них це «навіщо?» і його ставлять практично всі діти. І виявляється на це питання є пару десятків відповідей, і вони всі логічні. Наприклад, вчитися для себе, або щоб вступити до університету, або щоб здати ЗНО, або щоб добре заробляти і ще багато відповідей. Але під різні відповіді «навіщо вчитися?», будуть різні відповіді «чому вчитися», - розповів він.
Співаковський заявив, що після цього виникає питання, а як? Тому що на сьогодні у світі існує кілька десятків технологій навчання, підтвердив він, а наступне питання, хто це буде робити, оскільки крім вчителів тепер є багато людей всередині професії вчитель з різними субпрофесіями.
ПФУ нарахує допомогу у розмірі двох або трьох пенсій: хто може отримати гроші
Багато грошей не дадуть? Яким буде розмір березневої індексації пенсій
Знову на час меньше спати? Україна може повернутися до переведення годинників
Абоненти схопляться за голову? Київстар знову міняє тарифи з 15 січня
«Наступні питання, які виникають, це «де вчитися?» і «скільки за це треба платити?». І маючи сім відповідей на ці питання, ми можемо отримати реформовану систему освіти», - резюмував він.
Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Ніколаєнко, що у нас може бути шкіл менше, ніж університетів.
Також раніше для Знай.ua Рубін пояснював, що не так з IT-освітою в Україні.