У своєму блозі «Історичні Хроніки» політолог Руслан Бізяєв розповів про події, що передували початку Другої світової війни.

«Німеччина у 1939 році до війни була катастрофічно не готова. Найбілш ранній термін готовності – не раніше літа 1943 року. І це за умови, що вдасться розбити своїх противників поодинці. Спочатку Франція. Британію навесні 1939 Гітлер ворогом не вважав», - каже Бізяєв.

За його словами, вірний друг Гітлера Гесс цитував його слова про те, що англійці – братський народ, а тенета братерства треба зміцнювати. Тим більше, додав політолог, у Німеччині не було ні приводу, ні причини воювати проти СРСР, про що Берлін недвозначно сигналізував Москві починаючи з осені 1938.

«Після Мюнхена Гітлер запропонував Польщі врегулювати спірні питання, що виникли після підписання принизливого Версальського миру. Суть: Німеччина 24 жовтня 1938 р. запропонувала Польщі врегулювати проблеми Данцига і «польського коридору» на основі співпраці в рамках Антикомінтернівського пакту», - зазначив Бізяєв.

Він розповів, що Варшаві пропонувалося погодитися з включенням Данцига до складу Третього рейху, дозволити будівництво екстериторіальних шосейної і залізної доріг через «польський коридор» і вступити в Антикомінтернівський пакт. Зі свого боку, відзначає Бізяєв, Німеччина була готова продовжити на 25 років угоду від 1934 року і гарантувати існуючі німецько-польські кордони. За словами політолога, німецькі вимоги були, в загальному і цілому, справедливі і могли бути вирішені мирним шляхом.

Популярні новини зараз

Багато грошей не дадуть? Яким буде розмір березневої індексації пенсій

Ігор Зотько долучився до збору на морські дрони Sea Baby а ініціативи платформи UNITED24

Знову на час меньше спати? Україна може повернутися до переведення годинників

Дмитро Комаров здійснив мрію дітей, батьки яких загинули через війну

Показати ще

«Але полякам було не до цих дрібниць. Якраз в цей час у Варшаві розроблялися плани спільного з Румунією вирішення «українського питання» шляхом відторгнення Української РСР від Радянського Союзу і активізацію антирадянської політики в Закавказзі. Любили польські керівники поміркувати і про слабкість Радянської Росії», - говорить Бізяєв.

Як повідомляв Знай.ua, раніше Бізяєв розповів про створення Союзу поляків.

Крім цього, для Знай.ua Бізяєв розповів про бурхливий розвиток армії Радянського Союзу в 30-х роках ХХ століття, яку називали найсильнішою в Європі.