Яких наслідків варто очікувати від запуску «Північного потоку-2»? Це питання у програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24» розглядає політичний експерт Владислав Дзівідзінський.

«Північний потік-2» вже добудований, але запустити його планується не раніше 1 жовтня. При цьому нещодавно стало відомо, що у Німеччині земельний суд заборонив швейцарському дочірньому підприємству «Газпрому» бути єдиним оператором «СП-2». Євросоюз не хоче на своїй території віддавати РФ монополію і на постачання газу, і на володіння газопроводом. Газова монополія означає повну залежність Європи від Росії. Це буде мати й економічні, і політичні, і навіть військові наслідки. Для Європи критично важливим фактором завжди була незалежність. І тепер європейці, посилаючись на Третій енергетичний пакет, кажуть, що монополія заборонена. Таким чином, Росію позбавили статусу одноосібного оператора», - зазначає експерт.

На його думку, такий варіант розвитку подій грає на руку Україні.

«Газ, який використовується в Європі, на 43 відсотки є російським. РФ прагне тримати Європу на газовій голці. І зараз Україна зобов'язана використовувати ситуацію, адже саме в Третьому енергопакеті закладені гарантії для України щодо диверсифікації постачання газу, диверсифікації ризиків», - нагадує Владислав Дзівідзінський.

Як повідомляє Знай.ua, раніше енергетичний експерт Геннадій Рябцев розповів про те, скільки газу в українських сховищах належить «Нафтогазу».

Популярні новини зараз

Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК у наступному році

Юрій Луценко пояснив, чому повномасштабна війна почалася у 2022 році і закінчиться у 2025

Бронь бронню, але до ТЦК треба: військовозобов'язаним пояснили нюанси оформлення відстрочки

Діставайте старі документи: кому потрібно терміново замінити паспорт-книжечку на ID-картку

Показати ще

Також Знай.ua повідомляв, що економіст Юрій Атаманюк назвав наслідки запуску «Північного потоку-2» для України та для Німеччини.