У новому випуску програми «Суть подій» на каналі ZNAJ.UA з журналісткою Любов'ю Завальнюк експерт із земельних питань Роман Головін попередив, щоб власники землі не піддавалися на шантаж та не переукладали заздалегідь договори оренди на землю.

«В Україні немає поняття ринку землі, він не вільний, а всі правила зроблені так, щоб всі люди сходилися до орендаря і чим ближче до орендаря, тим менше ціна землі. По перше, не треба переукладати договір оренди на новий строк за будь-яких умов. Зараз людей шантажують, щоб вони за декілька років до закінчення договору оренди землі переукладали його, інакше їм не будуть платити орендну плату», - підкреслив він.

Головін сказав, щоб люди не переукладали договір, бо коли ви перейдете на самостійне господарювання, вже перший-другий рік вам повернуть всі ті гроші, які він не доплатив. Ви не будете страждати ще 10-15 років під орендарем, вважає він, ви будете знати, що самостійно працюєте через товариство власників землі. Цю землю не треба віддавати в заставу, бо вона ваша, не треба її вносити в Статутний капітал, підтвердив він, тобто була зроблена система, яка унеможливлює позбавлення власника землі його землі.

«Зараз нам постійно говорять, що власник землі може здати землю в заставу та отримати кредит. По-перше, власник не може віддати землю в заставу, поки земля в оренді. Скажу більше, через 3-5 років 60% землі буде у банків. Якщо ви навіть захочете самі працювати на землі без досвіду, не будучи агрономом, ви за два-три роки влізете в такі мінуси, а якщо іще й візьмете кредит, то земля легко піде. Тому є певні умови й для цього вже випрацьовується державна політика», - резюмував він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв, зі слів Завальнюк, що аграрні холдинги залучать до скуповування земель родичів і своїх працівників.

Популярні новини зараз

Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії

Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК

Гроші на кону: "Ощадбанк" зробив важливе оголошення

Більше зняти та обміняти не вийде: які обмеження встановили банки

Показати ще

Також раніше, для Знай.ua Чацкіс розповідала, як перевірити ризики інвестування в новобудову.