Територіальні громади в результаті реформи отримали додаткові обов’язки, в тому числі, у сфері захисту довкілля. Для того, щоб протидія екологічним порушенням у громадах здійснювалась ефективно, потрібно розвивати систему природоохоронної діяльності.

Які заходи необхідно здійснювати у громадах – повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований в ході робочої зустрічі «Діалог з громадою» в Офісі ДЕІ у Кривому Розі.

Він наголосив, що тергромади повинні:

розробити місцеві екологічні програми та дотримуватись визначених ними заходів з мінімізації екологічних ризиків;

затвердити схеми санітарної очистки територій.

Популярні новини зараз

Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою

Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити

На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого

Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі

Показати ще

«Окрім того, важливу роль у природоохоронному контролі новостворених громад відіграють громадські інспектори ДЕІ. Під час робочої зустрічі наголосив, що до кінця вересня поточного року громади повинні визначитись з кандидатурами громадських інспекторів ДЕІ, які будуть брати участь у перевірках, складати протоколи про адміністративні правопорушення, передавати їх до правоохоронних органів тощо», - додав Андрій Мальований.

Кандидати на посади громадських інспекторів мають пройти курс навчання. Після цього вони отримають відповідне посвідчення і стануть надійними помічниками у постійному екологічному контролі територій.