Підтримка закону про олігархів Ігорем Коломойським ставить під сумнів ефективність самої ідеї деолігархізації.
Про це йдеться в статті німецького видання Deutsche Welle.
«Підтримали законопроект і бізнес-партнери Коломойського з депутатської групи "За Майбутнє". Дива та й годі! Однак важко повірити у те, що ці люди переосмислили свої підходи у політиці. Більш імовірно, що попросту законопроект з гучною назвою "антиолігархічний" мало що змінить у відносинах політиків і олігархів», - йдеться в статті.
Видання зазначає, що проект жодним чином не вплине на Коломойського, який запросто обмине вимоги цього закону.
«Взяти хоча би фінансування партій. Підтримувати політичні сили грошима олігархам з реєстру РНБО буде заборонено. От лише ні Ігор Коломойський, ні Дмитро Фірташ, ні інші олігархи, як правило, особисто партії і не фінансують. Найбільшими спонсорами, наприклад, "Слуги народу" у виборчий 2019 рік, як випливає зі звітів на сайті НАЗК, були цілком собі пересічні українці», - йдеться в статті.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Нагадаємо, 23 вересня Верховна рада у другому читанні проголосувала проект закону про олігархів. Рішення прийнято без урахування думки Венеціанської комісії, яка почала аналіз проекту 15 вересня.
Уповноважена з прав людини Людмила Денисова, а також 4 з 5 фракцій парламенту наполягли на передачі проекту закону до Венеціанської комісії, через порушення ним норм Конституції і прав людини.
Висновки Венеціанської комісії щодо цього законопроекту очікуються не пізніше ніж 15 грудня.