У новому випуску програми «Культ особистості» на каналі Руслана Бізяєва громадський діяч Роман Боднар розповів, що зараз відбувається на ринку електроенергії.

«Річ у тім, що те, що нам нав'язують у вигляді енергоринку в гарній обгортці, по суті, ринком не є. Ті закони, які ми прийняли у 2015 році про ринок природного газу, та у 2019 році про ринок електричної енергії, вони саму ідею настільки спотворили різними правками та групами впливу, що у нас вийшов такий собі симбіоз під виглядом ринку. Ми зараз маємо так звану паритетну газову ціну. Ми країна з найбільш енергоємною економікою в Європі й десята у світі, а це дуже погано», - підкреслив він.

Боднар розповів, що ми тратимо за різними оцінками до шестисот грамів умовного паливного еквівалента на тисячу доларів ВВП, це у шість разів більше, ніж витрачають країни Європи. У нас в країні вже двадцять років існує одна велика проблема, повідомив він, ми не маємо зведеного енергетичного балансу держави, тому достовірно ніхто не знає, куди й скільки газу качається. Така сама ситуація, підтвердив він, у нас й в електроенергетиці. Не треба мати сім п’ядей у лобі, підкреслив він, щоб зрозуміти, що не може окремо продаватися атомна енергія, теплова енергія, гідроенергія та зелена енергетика, це все має бути збалансовано.

«Але все це дуже складний енергетичний комплекс правових та технологічних механізмів. Є генеруючі потужності енергії: основні, напівпікові, пікові. Й не можна продавати атомну енергію, яка є основною за окремою ціною, а теплову, яка є балансувальною енергією, за окремою. Тому фінансово-промислові групи викуповують з ринку дешеву енергію, а всю дорогу енергію розкидають на все населення. Більше того, ця дорога енергія поки доходить до споживача, проходить кілька ланок підвищення ціни», - резюмував він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Попенка, що з тарифами по опаленню ситуація набагато складніше, ніж з електроенергією.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

"Тварі ви, ви не люди": обленерго довело пенсіонера до смерті через вимогу стояти в чергах

Посилення мобілізації в Україні: як позбавлятимуть прав ухилянтів

Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти

Показати ще

Також раніше для Знай.ua Рябцев пояснював, коли, чому і для кого придумали субсидії.