Про це йдеться в консолідованій річній звітності "Кернел Холдинг" за 2021 фінансовий рік.
Згідно зі звітом, чистий прибуток компанії за рік склав 513 мільйонів доларів, що дорівнює прибутку за 4 попередні роки сумарно.
При цьому податку на прибуток компанія заплатила всього 18 мільйонів доларів. Це всього 3,5% від чистого прибутку компанії.
Мізерно мала сума сплачених податків пояснюється тим, що аграрні компанії в Україні працюють не на загальній системі оподаткування, а на 4-й групі єдиного податку, яка звільнена від сплати податку на прибуток. Про це раніше говорив голова комітету Дмитро Гетманцев. Однак, незважаючи на всі аргументи, влада жодного разу не намагалася перевести українських агробаронів на загальну систему оподаткування.
За даними податкової служби, за перше півріччя 21 року всі сільгосппідприємства України заплатили до бюджету аж 390 мільйонів гривень податку на прибуток. При тому, що частка аграрного сектора у ВВП нашої країни - 13%. А в експорті - 45%. Для порівняння: видобувна промисловість заплатила за те ж півріччя 13,36 млрд грн податку на прибуток. Тобто, в 12 разів більше. Хоча її частка у ВВП - всього 6%.
Українцям з правом на відстрочку ТЦК дали всього 7 днів: "Тільки після ВЛК..."
Українцям з централізованим опаленням приготувати гаманці: розмір абонплати виріс у розпал зими
У школярів з'являться нові обов'язки: тепер мають не лише навчатися
ПриватБанк бере 900 гривень комісії: українець обурений шаленим тарифом
Як відомо, цього року в Україні різко подорожчала соняшникова олія: за рік вона додала у вартості понад 70%. АМКУ звинуватив виробників соняшникової олії в змові, пізніше Міністерство економіки оголосило, що був підписаний Меморандум, за яким виробники зобов'язалися знизити ціни на соціальні сорти олії. У підсумку ціни знижені не були.