Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований під час рейду з виявлення таких порушень на Київщині - йдеться на сайті відомства.
Посадовець зазначив, що наразі природоохоронні рейди щодо випадків самовільного спалювання трави відбуваються по всій Україні.
Він додав, що цього року Держекоінспекція виявила понад 360 осіб, що здійснили адміністративне правопорушення за статтею 77-1 КУпАП (самовільне випалювання рослинності або її залишків). На них було накладено штрафів на суму майже 1 мільйон гривень.
«Однак ще більшої шкоди вони завдали довкіллю. Так, під час спалювання тонни рослинних залишків у повітря здійснюється викид 9 кг мікрочастинок, що містять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низку канцерогенних сполук. Випалювання трави призводить до загибелі кладок і місць гніздування птахів, зниження врожайності рослин, руйнування верхнього ґрунтового покриву. Та найгірше – таке вогнище може стати неконтрольованим та призвести до масштабної пожежі. Торік вогняна стихія охопила зону ЧАЕС, завдавши збитків довкіллю у десятки мільйонів гривень, а на Житомирщині шкоду від весняних пожеж оцінюють у понад мільярд гривень» - зауважив Андрій Мальований.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Посадовець підкреслив, що рослинні залишки – це не сміття, а цінний набір мікроелементів та корисних сполук, який потрібно використовувати для посилення врожайності. Компостування ж рослинності натомість дозволяє збагатити ґрунт.