НКРЕКП наблизила цінові обмеження в Бурштинському енергоострові до рівня решти енергосистеми України, що підвищує шанси на успішне проходження опалювального сезону.
Про це повідомив директор енергетичних програм «Центру Разумкова» Володимир Омельченко.
«Необхідність перегляду прайс-кепів була продиктована ціновою кон’юнктурою на вугілля та газ на світових ринках. Це рішення хоч дещо і запізніле, однак є критично необхідним і включає в себе економічний та безпековий аспекти», - зазначив експерт на своїй сторінці в Facebook.
За його словами, вирівнювання цінових індикативів у обох торгових зонах на території України - крок до відновлення конкурентоспроможності генерації і загалом рух до лібералізації ринку в умовах побудови ринкової економіки.
«Сподіваюсь сьогоднішнє рішення у напрямку до формування ринкових цін стане помітним кроком до прогнозованої та довгострокової регуляторної політики», - прокоментував Омельченко.
Українці можуть втратити контроль над комунальними послугами вдома, у школах та лікарнях: що вирішують нардепи
Як підключити "Рік без абонплат" за старою ціною: поради від Vodafone перед підвищенням
Українцям з правом на відстрочку ТЦК дали всього 7 днів: "Тільки після ВЛК..."
У школярів з'являться нові обов'язки: тепер мають не лише навчатися
Нагадаємо, напередодні НКРЕКП ослабила цінові обмеження в Бурштинському енергоострові. Однак максимальна ціна для виробників в регіоні залишається суттєво нижчою, ніж на решті території України.
Рішення про підвищення цінових обмежень в Бурштинському енергоострові прийнято після звернення керівництва Калуської ТЕЦ, яка через занижені ціни залишилася без вугілля і коштів на його закупівлю.
З кінця серпня ТЕЦ декілька разів зупинялася через брак вугілля.