Про це стало відомо з програми «Політична україністика» Андреаса Умланда.

«Насправді я не сказав би, що це була ідея, тому що ідея написання книги передбачає, що ви бачите якесь майбутнє для неї. Коли я починав писати цю книгу в «Ізоляції», то майбутнього не тільки книги, я і свого майбутнього ще не уявляв, тому це була швидше така психотерапія, щоб знизити психологічну напругу в цьому місці. Тому насамперед – це як терапевтична практика», - розповів Асєєв.

Він зазначив, що писати він почав ще до перебування в «Ізоляції»: перші півтора місяця він провів у одиночній камері на Шевченка, 26 – будівлі так званого міністерства держбезпеки. За словами журналіста, у цьому підвалі не було нічого, крім купки старих газет, картонної теки та недогризка олівця, який він знайшов під плінтусом.

«На цій теці я зробив перші свої записи, знову ж таки, психологічного характеру. Я намагався просто описувати ті емоції та рефлексії, які в мене були, перебуваючи у цій критичній ситуації. Потім це все я перевіз до «Ізоляції», коли за 1,5 місяця нас усіх вивезли з цього підвалу. Я адміністрацію попередив, що це єдине, що я маю з собою. Вони сказали, що їх це не цікавить. Я взяв ці рукописи з собою в камеру, але в самій «Ізоляції» я почав писати через 3-4 місяці після того, як туди потрапив. Тому що перші 3-4 місяці – це був постійний шок», - поділився Асєєв.

Журналіст пояснив, що йому знадобилося кілька місяців, аби зрозуміти, як влаштовано це місце та що там відбувається з людьми. Тільки потім, за словами автора, поступово, розуміючи, що вони знаходяться під цілодобовим наглядом і в будь-який момент це можуть відібрати і прочитати, він почав дуже акуратно, без жодних оцінок, імен чи позивних описувати психологічні нюанси. Асєєв зазначив, що йому дозволяли це робити лише тому, що за півтора року все відібрали і прочитали кожне слово, щоб зрозуміти, про що йому відомо. Він додав, що рукопис йому так і не повернули, і відновлював він його лише з пам'яті.

Популярні новини зараз

Скасували географію 10 класу, але додали новий предмет 8 та 9: у школах запровадять новий урок

Малозабезпечені українці зможуть отримати допомогу на погашення комунальних боргів

Як підключити "Рік без абонплат" за старою ціною: поради від Vodafone перед підвищенням

Українці отримають по 11 000 гривень: кому приготували нові виплати

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Редько розповів про головні проблеми переселенців з Донбасу у 2021 році.

Також Знай.uа писав, що Друзенко оцінив рівень забезпечення українських військових на фронті державою.