Це спричинило дефіцит потужності і спровокувало аварійну допомогу з Білорусі 2 листопада.
Про це йдеться в звіті Всеукраїнської енергетичної асамблеї, пише Обозрєватєль.
«Простій від 17 до 20 енергоблоків станцій «Центренерго» та ТЕЦ за причини «відсутність палива» (відсутність вугілля та газу), які не змогли компенсувати нестачу потужностей, аварійної зупинки двох енергоблоків 200 МВт Бурштинська ТЕС та Кураховська ТЕС, які раніше і не помітили б», - йдеться в висновках асоціації.
Також за даними ВЕА, ситуацію погіршило сезонне зростання споживання і несприятлива погода для відновлюваних джерел енергії, які різко скоротили виробництво струму 2 листопада.
«Більшість енергоблоків Центренерго та газові ТЕЦ за відсутності вугілля на складах та стрімкого зростання цін на газ, вже протягом декількох місяців взагалі недоступні для диспетчерів НЕК Укренерго. Згадані приватні Бурштинська ТЕС та Курахівська ТЕС починаючи з літа працювали майже повним доступним складом та заміщували всі втрати іншої генерації. Напередодні інциденту все було збалансовано, але без резервів на заміщення», - йдеться в повідомленні ВЕА.
Пенсії для 80% пенсіонерів мають зрости, але не відразу: що зміниться із запровадженням бальної системи
Польща депортує тисячі українців: біженцям встановили нові вимоги для проживання
Пенсіонерам обіцяють доплату, хоч і копійки: як вік вплине на розмір пенсії
Пенсіонерам підвищать пенсії навесні: у кого поважчають гаманці
Нагадаємо, починаючи з серпня 2021 року більш як кожен другий енергоблок державних ТЕС не працює через нехватку вугілля. Через простій державних ТЕС, 2 листопада «Укренерго» не змогла збалансувати енергосистему, запросивши аварійну допомогу з Білорусі.
З 1 листопада державна компанія «Центренерго» зупинила поставки вугілля на Трипільську ТЕС під Києвом.