Про це заявив президент об'єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.
"Якщо це відбудеться в Україні, то, по-перше, зросте вартість перевезення в кілька разів, і це відіб'ється на вартості кінцевої продукції. Та продукція, яка експортуватиметься, стане неконкурентоспроможною. Ми втратимо ринки. А виграють в Україні тільки кілька підприємств, які належать конкретним олігархам, власникам», - сказав Каленков.
На його думку, саме вони подали таку ідею президенту, але не попередили, що одномоментне списання десятків тисяч вагонів створить штучний дефіцит рухомого складу на залізниці і спровокує колапс перевезень.
«На превеликий жаль, я думаю, що ідею просто продали Зеленському, сказали, що це правильно, і загітували його підписати так званий меморандум. Але меморандум підписують якраз ті, які отримують вигоду від цього, кілька компаній-виробників вагонів і кілька фінансових інститутів, які теж зароблять на цьому гроші. Але ця афера називається створення дефіциту вагонів на ринку", - пояснив він.
За словами Каленкова, ні в Європі, ні в Сполучених Штатах немає обмеження за віком, там є обмеження за якістю тих вагонів, які відправляються на лінію. Таким шляхом пішла тільки Російська Федерація, коли вона це робила для того, щоб підтримати конкретних олігархів, власників заводів, які виробляють вагони, і в тому числі виробляють танки. І тоді вартість зросла в 4 рази», - пояснив Каленков.
Готуйте ще більше грошей: Vodafone автоматично переведе абонентів на новий тариф
Гороскоп для всіх знаків на 17 січня з корисними порадами щодо життя, грошей та здоров'я
До Європи просто так вже не потрапити: українцям змінили правила в'їзду - кого не впустять
Одних виселять, іншим нададуть квартири: житлові правила повністю змінять
Він підкреслив: 80% вантажовідправників виступили категорично проти рішення про списання вагонів за віком, і підписали Антимеморандум. Більше 200 компаній закликали УЗ, Міністерство інфраструктури і президента відмовитися від ідеї списання вагонів за віком, і інвестувати кошти в оновлення інфраструктури, яка знаходиться в критичному стані.
"Замість того, щоб купувати Локомотиви, пасажирські вагони, ремонтувати колії, головний упор зроблений на будівництво нових вагонів. 107 мільярдів гривень ... це ті 107 мільярдів, які могли б піти реально на продуктивні інвестиції», - підкреслив Каленков.
Як відомо, МІУ ініціює програму обмеження експлуатації вантажних вагонів за нормативним віком. Для цього був підготовлений Меморандум, учасниками якого стануть УЗ, банки і вагонобудівні заводи, які, завдяки цій програмі, отримають 100 мільярдів на будівництво нових вагонів.
У свою чергу, українські компанії та асоціації, що представляють інтереси бізнесу, підписали Антимеморандум і закликали владу не допустити масштабну економічну кризу.
Раніше економіст Борис Кушнірук заявив, що примусове оновлення залізничних вагонів, яке ініціює Мінінфраструктури, збагатить олігарха Ігоря Коломойського, якому належать вагонобудівні заводи, і призведе до серйозних проблем для Укрзалізниці.