З 1 листопада за наказом Дениса Монастирського була запроваджена операція «Акциз» задля припинення нелегальної торгівлі без сплати податків: «У той час як легальні товаровиробники виконують свої обов’язки і сплачують мільярди гривень акцизних податків, поруч існує величезний сектор тіньової економіки», - написав міністр на своїй сторінці у Facebook.
У дописі від 30 листопада пан Монастирський наводить цифри першого місяця роботи проекту: «За перший місяць співробітники поліції склали протоколів про порушення правил торгівлі підакцизними товарами більше, ніж за останніх півтора роки. Про серйозність нашого підходу найкраще розкажуть цифри. За цей час перевірено понад 86 тис. об’єктів нелегального ринку алкоголю й тютюну, проведено 384 обшуки, відкрито 141 кримінальне провадження. Вилучено понад 1 млн пачок тютюнових виробів, більш ніж 246 тис. літрів алкогольної продукції, майже 103 тис. літрів етилового спирту, 18 автомобілів, які здійснювали перевезення підакцизної групи товарів. А також 3,5 тис. марок акцизного податку з ознаками фальсифікації».
Щодо позиції легальних виробників алкоголю, то вони вже давно б'ють на сполох та все чекають впровадження дієвих інструментів боротьби з нелегалами. «Цього року ринок нелегальної продукції досяг рекордної відмітки і становить майже 50%. І тут мова, на жаль, йде не тільки про недоотримання надходжень у державний бюджет, а і про низьку якість підробок, що призводить до летальних випадків. Компанія підтримує міністерство в рушійних методах боротьби, оскільки тільки кардинальні і суворі дії зможуть подолати безкарність у цьому секторі економіки. І це справа не тільки податкової та новоствореного Бюро економічної безпеки, а і МВС», - коментує прес-служба компанії BAYADERA GROUP.
За цей рік було декілька підходів з боку влади для «очищення» ринку алкоголю. Державна Регуляторна Служба погодила АКТ проекту з детінізації економіки та перейшла до секторального розгляду проблем, зокрема удосконалення інструментів цінового регулювання – мінімальні роздрібні ціни (МРЦ) на алкоголь. Без актуалізації мінімальних роздрібних цін легальні виробники не витримують конкуренції з нелегальним обігом алкоголю. Відбувається демпінг товарів, що негативно відображається на розвитку галузі. Після тривалих обговорень Мінекономіки розроблено проект акта, яким рівень мінімальних цін на алкоголь приводиться до ринкових та реальних. Таким чином, відбулась відкритість державних інститутів до співпраці, захист прав та законних інтересів бізнесу.
Залишається сподіватись, що і долучення Міністерства внутрішніх справ України, надасть ще більшого впливу на запроваджені процеси у боротьбі з тіньовою економікою. На останок, міністр підкреслив: «Ця спецоперація завершиться нешвидко. Це тільки початок. Вона діятиме на постійній основі, аж поки ринки нелегальних підакцизних товарів не буде зменшено до нуля. За результати відповідають усі керівники на місцях власними посадами. Зворотного шляху немає! Якщо і далі заплющувати очі на щорічні втрати бюджету в десятки мільярдів гривень, незабаром це призведе до банкрутства України».
Платіж за світло автоматично списуватиметься з карток споживачів: нові правила оплати
Гороскоп для всіх знаків на 17 січня з корисними порадами щодо життя, грошей та здоров'я
Українцям запровадили нові пільги на комунальні послуги: кому допоможуть погасити платіжки
Пенсіонерам закрутять гайки: виплати можусть скасувати – хто в зоні ризику
Посилання на сторінку міністра МВС Дениса Монастриського.