Всі човни з вугіллям, про які неодноразово говорив президент Володимир Зеленський, придбані для проходження зими за ціною "Роттердам+".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву адвоката Наталії Дригваль у колонці на сайті "Обозреватель".

"По суті, ціна вугілля в Україні сьогодні-це" Роттердам+" і альтернатива цьому - темні квартири і холодні батареї. Це визнали всі, аж до Президента, виходячи з його останніх заяв", - заявила адвокат.

Вона підкреслила, що виходячи з відкритих даних, ринкові контракти як ДТЕК, так і державного "Центренерго" сформовані на підставі актуальних на момент укладення договору котируваннях індексу API-2 з додаванням вартості транспортування.

"Тепер же укладення реальних контрактів на поставку вугілля в Україну за формулою "Роттердам+" є незаперечним доказом правильності використовуваної раніше НКРЕКП методики визначення прогнозної ціни вугілля. Враховуючи, що внутрішні ціни на вугілля в Україні аналогічно підтягнулися до цих же значень, правомірність і правильність використання формули "Роттердам+" в період до лібералізації ринку електроенергії є очевидною", - зазначила адвокат.

Популярні новини зараз

Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання

Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат

Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

Показати ще

Нагадаємо, справу "Роттердам+ "було закрито Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою 20 травня 2021 року через відсутність складу злочину. Це стало 4-м закриттям цієї справи, оскільки в ході трирічного розслідування не було встановлено ні збитку від дії формули, ні потерпілих, ні факту порушення закону.

13 жовтня 2021 року ВАКС підтвердив законність і обґрунтованість рішення про закриття справи "Роттердам+".

Єдиними потерпілими у справі вважаються два заводи Ігоря Коломойського-Нікопольський завод феросплавів і Запорізький феросплавний завод.