Це - ще один крок, потрібний, щоб зменшити використання пластику в Україні, написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

"За даними уряду, щороку кожен українець використовує майже 500 поліетиленових пакетів. А одна з відомих мереж супермаркетів за рік тільки в Україні продала 420 тонн пластикових пакетів. Причому менш як 1% поліетиленових пакетів переробляється, решта потрапляє на сміттєзвалища, забруднює ґрунти, ліси, річки та моря", - сказав Яловий.

За його словами, з 1 лютого 2022 року ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів будуть такими:

  • 2 гривні – пакет без ручок і бокових складок;
  • 2,5 гривні – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3 гривні – пакет з ручками та боковими складками.

"Таким чином, щоб уникнути додаткових витрат, покупці будуть використовувати менше пластикових пакетів. Адже якщо пересічний українець використовує 500 пакетів на рік, то тепер ця звичка обійдеться щонайменше у тисячу гривень", - зазначив політик.

Як пояснив Костянтин Яловий, до 1 січня 2023 року мінімальні ціни не поширюватимуться на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка.

Популярні новини зараз

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

"Наступний етап боротьби з одноразовими пластиковими кульочками почнеться навесні. З 10 березня цього року буде заборонено поширення в магазинах та закладах харчування надтонких (зі стінками менше ніж 15 мікрометрів), тонких (від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів", - розповів Костянтин Яловий.

Він додав, що сьогодні у світі 33 країни вже повністю заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів. Ще 53 - ввели часткову заборону або податок на них. Наступним кроком після заборони пластикових пакетів в Україні планують відмову від усіх товарів з одноразового пластику.