Два ці фактори впливу можуть обійтися українським підприємствам галузі зниженням виручки в розмірі приблизно до $5,5 млрд і до $750 млн відповідно. Про це йдеться в дослідженні» виклики 2021 / ризики 2022 для ГМК України", яке провели аналітики GMK Center.

"Найбільш значущим ризиком на 2022 рік для українського ГМК є фактор можливого зниження цін на сировину і металопродукцію. Цей фактор багато в чому залежить від ціноутворення на світовому ринку, яке в свою чергу зав'язано на ситуації в економіці Китаю. Очікується, що середні ціни впадуть на 33%. Це призведе до падіння виручки від експорту ЗРС з України на $2,3 млрд, і до зниження доходу металургійних компаній на $3,2 млрд», - йдеться в дослідженні.

Іншим вимірюваним фактором впливу є повномасштабна економічна криза в Туреччині, яка можлива, якщо облікова ставка буде далі знижуватися на тлі високої інфляції в країні. Це вже вилилося в рекордне падіння місцевої ліри до долара.

«Серед інших факторів, вплив яких на даний момент складно відобразити кількісно - криза на ринку нерухомості Китаю, посилення глобальної інфляції і ескалація конфлікту з Росією», - сказано в дослідженні.

Нагадаємо: за 8 місяців 2021 року українські метпідприємства збільшили виручку від експорту чорних металів на 73,15%, до $8,9 млрд.це, а також доходи від експорту зернових, на думку економістів, дало можливість Україні порівняно спокійно перенести локдауни і утримати від падіння курс гривні.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам, які виживають на кілька тисяч, дали надію: виплати можуть зрости майже вдвічі

Пенсіонери залишаються без грошей: ПриватБанк блокує картки для виплат

До Європи просто так вже не потрапити: українцям змінили правила в'їзду - кого не впустять

Одних виселять, іншим нададуть квартири: житлові правила повністю змінять

Показати ще

Раніше екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що саме зростання світових цін на аграрну та металургійну сировину допомогло Україні витримати економічну кризу. Однак замість того, щоб підтримати свій бізнес, влада вирішила ще більше підвищити податки, розробивши для цього закон №5600.

У свою чергу економіст Борис Кушнірук заявив, що світові ціни на сировину дали можливість вливати в економіку країни значні валютні ресурси від експорту. Але оскільки сприятливий для вітчизняних експортерів період вже закінчився, і світові ціни пішли на спад - українська влада повинна розробити механізми підтримки економіки і бізнесу.