Через постійно зростаючу інфляцію ініціатива президента "економічний паспорт українця" приречена на провал, і стане лише черговим пограбуванням народу. Про це заявив економіст Юрій Макагон.
"Це чергове пограбування! Гривня щодня втрачає в паритеті валют. Про 18 років навіть мова не йде", - пояснив він.
Він також нагадав схему, що існувала в Радянському Союзі - коли людям, в обмін на гроші, видавали сертифікати тривалого погашення.
«Свого часу у нас був вітчизняний досвід. Нашим батькам прямо частину зарплати видавали облігаціями замість живих грошей. З величезним терміном, який відводився на погашення. І потім більшу частину грошей погасили тільки тоді, коли вони вже пішли з життя. І я їх вже отримував як в пам'ять про батьків", - розповів він.
При цьому, за його словами, немає ніяких гарантій, що ці гроші залишаться лежати у Фонді, якщо військово-політична ситуація в країні зміниться. Тому подібну ініціативу в Україні реалізовувати занадто ризиковано.
Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами
Виплатять по 17 460 грн кожному: українцям приготували нову допомогу на зиму
В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Нагадаємо, проект про "економічний паспорт українця" президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради на початку грудня. Він передбачає створення окремого Фонду для дітей з 2019 року народження. До цього фонду будуть направлятися частина ренти за корисні копалини, яка закладена в платіжки українців за комунальні послуги.
Народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що подібна ініціатива дискримінує дітей за роком народження, адже всі вони мають однакові права на українські надра. У свою чергу економіст Борис Кушнірук зазначив, що подібний проект в умовах дефіциту держбюджету України призведе тільки до нарощування державного боргу на десятки мільярдів гривень.