Засновник проєкту «Наші гроші» та журналіст Юрій Ніколов поділився своїми думками щодо роботи системи закупівель «Прозорро» протягом останніх років.
Про це він розповів у програмі «Романенко. Бесіди».
Як зазначає журналіст, «Прозорро» та антимонопольна структура, яка з ним пов’язана, й надалі є проблемою.
Зокрема, він розповідає про продавців шкільних меблів, які працюють у всіх селах і містах, на одному ринку та й продукцію виготовляють у тих самих місцях. За словами Юрія Ніколова, у 2021 році їхній середній відкат становив 30%. «Щодо цього ми повернулися до часів Януковича – тоді відкат був таким самим. Єдина відмінність полягає в тому, що зараз вони не впевнені, що ці потоки йдуть на самісінький верх», - міркує експерт.
Він стверджує, що, за словами продавців, сьогодні ці потоку можуть закінчуватися на районному рівні, не йдучи вище. «Нині якийсь місцевий князь може відкусити у центрального апарату деяку частину корупційного «суверенітету». А потім спробуй вижити», - підкреслює Юрій Ніколов.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
А відтак, констатує гість програми, через децентралізацію держава стала некерованою. «Наразі чиновник будь-якого рівня живе, як хоче», - констатує він.
Як повідомляв Знай.ua, Солодко заявив, що корінь корупції полягає у непродуманості процедур.
Також Знай.ua писав про те, що Тарута розповів, наскільки ефективно Україна розпоряджається грошима, які їй довірив народ.