Американський аналітичний центр Atlantic Council вважає, що Україна може збільшити видобуток газу на 50% і стати експортером ресурсу, якщо держава дозволить приватним інвесторам вільно займатися видобутком газу без регулювання цін.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву фахівця з економіки Східної Європи і старшого наукового співробітника Atlantic Council Андерса Аслунда.

"Довгі десятиліття говорилося, що Україна повинна збільшити видобуток газу на 50%, або на 10 млрд куб.м приблизно за 5 років, і це легко можна зробити, дозволивши приватним виробникам газу вільно займатися видобутком без регулювання цін", - сказав він.

Аслунд підкреслив, що для збільшення видобутку газу уряд України повинен дозволити приватним компаніям отримувати нові ліцензії на видобуток газу.

Також він зазначає, що в 2021 році державні компанії знизили видобуток газу, в той час як приватні компанії продовжували її збільшувати.

Популярні новини зараз

Жінка справила нужду на вулиці, посеред дітей і пенсіонерів, сусіди лютують: "Дивилася в очі і какала"

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Володимир Ярославський і Ольга Мартиновська ніжно поцілувалися і станцювали: "Вони разом?"

Стюардеса МАУ віддячила ввічливому пасажиру просто в салоні літака - чоловіки, беріть на замітку

Показати ще

"Україна може відносно легко стати експортером газу через кілька років, якщо ринок дозволить розвивати місцевий видобуток газу, якщо приватні інвестори будуть заохочуватися, тому що Україна, як і сьогодні, є великим газовим ресурсом в Європі", - підсумував Аслунд.

Нагадавши, 30 грудня Кабмін прийняв постанову, яким зобов'язав приватні компанії в Україні продавати до 20% свого газу за пільговою ціною агрохолдингам і компаніям-виробникам хлібопродуктів, молочної продукції та іншого.

Пізніше Мінагрополітики оприлюднило перелік компаній, які мають право на пільговий газ. У список з 6000 компаній увійшли найбільші агрохолдинги країни.

Асоціація газовидобувних компаній заявила, що рішення уряд Про часткову експропріацію газу призведе до падіння видобутку на 1 млрд м3, а європейські трейдери відреагували на ініціативу реекспортом газу назад в Європу.