Про це повідомила адвокат у справі Наталія Дригваль у колонці для видання «Обозреватель».
"У пресі тривають маніпуляції на тему формули "Роттердам+". Формули, за якою на підставі прозорих європейських індексів розраховувалися ціни на вугілля в 2016-2019 роках. Цей принцип ціноутворення - як найбільш ефективний і економічно обгрунтований-закріплений в меморандумах з МВФ, підписаних як попереднім, так і чинним президентами. Законність формули підтверджена за підсумком відкритого і змагального судового процесу", - повідомила Дригваль.
Вона зазначила, що формула ціноутворення "Роттердам+" після тривалих публічних обговорень була колегіально затверджена НКРЕКП. Нова формула була схвалена Міністерством енергетики та Антимонопольним комітетом.
"Справедливість і економічна обґрунтованість формули "Роттердам+" підтверджена дослідженнями міжнародних авторитетних організацій IHS CERA (провідний у світі консультант з ринків палива), EURACOAL (Європейська асоціація кам'яного і бурого вугілля), найбільшими світовими аудиторськими компаніями», - зазначила Дригваль.
Нагадаємо, справу "Роттердам+" було закрито Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою 20 травня 2021 року через відсутність складу злочину.
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Це стало 4-м закриттям цієї справи, оскільки в ході трирічного розслідування не було встановлено ні збитку від дії формули, ні потерпілих, ні факту порушення закону.
13 жовтня 2021 року ВАКС підтвердив законність і обґрунтованість рішення про закриття справи "Роттердам+".