Про це йдеться в повідомленні Всеукраїнської енергетичної асамблеї.

"Пропоновані механізми неринкові і суперечать міжнародним практикам. Адже європейські країни, які також переживають енергетичні кризи, замість втручання в роботу ринків, пропонують підтримку споживачам-населенню і бізнесу. Закономірність таких нововведень нехитра: відтік інвестицій з галузі, стабільне падіння видобутку українського газу і як результат ще більша імпортозалежність від РФ», - йдеться в ньому.

Асамблея зазначає, що державне втручання в роботу ринку майже прямим текстом говорить нашим європейським партнерам про затягування з боку України взятих на себе міжнародних зобов'язань в частині створення єдиного ринку газу.

Також Веа підкреслює, що прийняття таких рішень вимагає обов'язкової консультації з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, однак такі консультації не проводилися.

«У цьому випадку трансформація "енергетичної безпеки країни «в перманентну» енергетичну небезпеку" є тільки питанням часу. Тимчасова слабкість, за яку з високим ступенем ймовірності доведеться заплатити занадто високу ціну. Нам це не потрібно, і Україна здатна не допустити цього сценарію», - підсумували в Асамблеї.

Популярні новини зараз

Українцям компенсуватимуть покупку продуктів: хто потрапив до списку "обраних"

Одразу 4 хвилі мобілізації: хто отримає повістку вже в найближчі дні

З українців почнуть посилено вибивати борги за комуналку: що загрожує неплатникам

"Нафтогаз" застеріг споживачів, які платять через "Приват24": багато хто навіть не підозрював

Показати ще

Нагадаємо, 30 грудня Кабмін прийняв постанову, якою зобов'язав приватні компанії в Україні продавати до 20% свого газу за пільговою ціною агрохолдингам і компаніям-виробникам хлібопродуктів, молочної продукції та іншого.

Пізніше Мінагрополітики оприлюднило перелік компаній, які мають право на пільговий газ. У список з понад 6000 компаній увійшли найбільші агрохолдинги країни, в тому числі МХП Юрія Косюка і Кернел Андрія Веревського.

Асоціація газовидобувних компаній заявила, що рішення уряд Про часткову експропріацію газу призведе до падіння видобутку на 1 млрд м3, а європейські трейдери відреагували на ініціативу реекспортом газу назад в Європу.