А також робить його непривабливим для міжнародних інвестицій і в цілому негативно впливає на інвестиційний клімат України.

Про це йдеться у висновках Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) на підставі аналізу законодавчих ініціатив про так звану «участь держави в регулюванні ринку газу» №6426 і №6426-1.

«Передбачені проектами норми істотно змінять правила функціонування сектора, негативно позначаться на конкуренції на цьому ринку, а також фактично скасують позитивні зміни проведеної реформи ринку природного газу. Як наслідок, даний сектор буде непривабливий для міжнародних інвестицій, від чого постраждає і інвестиційна привабливість України в цілому", - йдеться в ньому.

В ЄБА підкреслили, що такі дії будуть критично сприйматися серед іноземних партнерів і не сприятимуть інтеграції з ринками природного газу держав-сторін Енергетичного Співтовариства.

Крім того, відповідно до Угоди про асоціацію України з ЄС, перед прийняттям цих законопроектів уряд повинен був провести консультації з Європейською Комісією щодо відповідності їх правилам і нормам ЄС.

Популярні новини зараз

На 1,68 гривні менше: мешканцям багатоповерхівок встановлять знижений тариф на електроенергію

Розмір пенсії збільшиться на 50%: кому ПФУ перерахує виплати

Немає споживання – можна не платити? Юристка розповіла про нюанси з платіжками за доставку газу

Більше не доведеться виживати на мізерну пенсію: кому доплачуватимуть понад 2 тисячі гривень

Показати ще

Нагадаємо, 30 грудня Кабмін прийняв постанову, якою зобов'язав приватні компанії в Україні продавати до 20% свого газу за пільговою ціною агрохолдингам і компаніям-виробникам хлібопродуктів, молочної продукції та іншого.

Пізніше Мінагрополітики оприлюднило перелік компаній, які мають право на пільговий газ. У список з 6000 компаній увійшли найбільші агрохолдинги країни.

Асоціація газовидобувних компаній заявила, що рішення уряд Про часткову експропріацію газу призведе до падіння видобутку на 1 млрд м3, а європейські трейдери відреагували на ініціативу реекспортом газу назад в Європу.