Але атаки силовиків незаконні,і у компаній є всі шанси виграти суди, пише Форбс Україна.
«У перший день лютого на криворізькі ГЗК Групи "Метінвест" прийшли з обшуками СБУ, Беб і прокуратура: Бюро економічної безпеки (Беб) розслідує справу про заниження рентної плати за користування надрами ГЗК» Метінвесту" в 2018-2020 роках. Претензії держави до "Метінвесту" БЕБ оцінив у 18 млрд грн", - пише видання.
За їх інформацією, справа стосується підходу до розрахунку рентних платежів: податкові органи вважають, що повинен обкладатися кінцевий продукт (збагачена руда, або концентрат-окатиші). А видобувні підприємства доводять, що рента повинна сплачуватися тільки за видобуту руду, а частина процесу збагачення – це виробнича діяльність.
"Уявімо, що руда, яку ми видобули – це зірваний помідор, – говорить заступник гендиректора АМКР, адвокат Артем Філіп'єв. - Ми платимо ренту з вартості помідора, а нам кажуть: «ренту треба платити з вартості томатного соку, так як томатний сік і помідор – це одне і теж».
Спроба накласти заднім числом рентні ставки на вартість кінцевої продукції пов'язані з наміром закошмарити бізнес з надуманої причини, пояснили виданню експерти. Адже якщо претензії силовиків об'єктивні, чому ні в кого не виникає аналогічних питань до видобувних марганцеву руду ГЗК Ігоря Коломойського? Але наступною "жертвою" влади, як прогнозують аналітики, стане металургійна компанія «Ferrexpo».
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
"Претензії з боку податкової можуть зрости, як і розширитися список потенційних відповідачів в «рентній справі». Але у гірничодобувних компаній хороші шанси на перемогу в українських судах», - йдеться в повідомленні інвесткомпанії Concorde Capital, яке цитує видання.
Раніше народний депутат Ярослав Железняк заявив, що влада чинить вибірковий тиск на бізнес в Україні, в той же час надає численні преференції «близьким» олігархам, і зазначив, що це очевидне свідчення зв'язку влади Зеленського з Коломойським.
У свою чергу народний депутат Ніна Южаніна заявила: влада повинна допомагати роботі великого чесного бізнесу, оскільки він платить мільярдні податки до держбюджету, а не тиснути на них, знищуючи репутацію України в очах міжнародної громадськості.