Про це заявив екс-генеральний прокурор України Святослав Піскун.
За його словами, документи, на підставі яких підприємства звинувачуються в несплаті податків, підготовлені з численними порушеннями. Зокрема, в них не вказана навіть сума боргу.
"У документах написано: "За рішенням суду Печерського району..."А хто розслідує справу? Немає інформації. Сказано, що це якісь об'єднані справи, хоча такого поняття в юриспруденції немає. У самому рішенні суду немає суми податкової заборгованості! Зате є прокурор. Причому не один, а відразу десять!», - дивується екс-генпрокурор.
Від зазначив також той факт, що до обшуків на підприємствах залучили навіть «Альфу», при тому, що підстав для цих обшуків немає, і це підтвердила сама податкова.
"Є заява податкової служби, в якій сказано, що у «Метінвесту» немає заборгованості перед державою України по податках. Більш того,» Метінвест " заплатив цього року 58,5 мільярдів податків. Це $2,5 млрд доларів, половина того, що ми від МВФ отримуємо», - підкреслив екс-генпрокурор.
"Київстар" зробив важливу заяву: що треба знати
ПФУ вирахує 30%: у кого з пенсіонерів заберуть частину виплати
Одразу 4 хвилі мобілізації: хто отримає повістку вже в найближчі дні
"Нафтогаз" застеріг споживачів, які платять через "Приват24": багато хто навіть не підозрював
Він пояснює: враховуючи обставини, дії влади є неправомірними.
"Якщо немає заборгованості, немає акту з сумою, то виходить, суддю заманили в незаконну діяльність, не знаю чим. А також заманили ДБР і прокуратуру. Тому що коли суддя виносить рішення на користь того, чого немає – це називається «зловживання владою». А якщо проходять слідчі дії на підставі того, чого немає – це злочин, який називається «перевищення повноважень», - резюмував Піскун.
Як відомо, податкова неправомірно нарахувала борги ГЗК Групи "Метінвест", і влаштувала на підприємствах обшуки, до яких були залучені навіть представники СБУ. У той же час в компанії повідомили, що у підприємств немає ніяких боргів, і це підтверджено навіть самою податковою службою.
У свою чергу народний депутат Ніна Южаніна заявила, що податкова служба повинна надавати підтримку найбільшим українським компаніям-платникам податків, а не тиснути на них, знищуючи репутацію України на міжнародній арені. А народний депутат Ярослав Железняк звинуватив владу у виборчому тиску на бізнес.