Про це у розслідуванні "Росія повертається в Україну: Херсон впав. Чи всі міста протистоять справжньому ворогу?" розповів англійський журналіст Тім Вайт, пише видання Апостроф.

Як пише видання EU Reporter, Путін розуміє, що військовим шляхом захопити Дніпро складно – місто занадто укріплене. Тому для окупації Дніпра Кремль може використати свою агентурну мережу, у складі якої – регіональні еліти, криміналітет та представники Російської православної церкви в Україні (так званий Московський патріархат). Їхнє завдання вести розвідувальну та підривну діяльність в тилу, сіяти хаос, паніку та зневіру. На думку Вайта така тактика показала ефективність у Херсоні, який був окупований ще у перші тижні повномасштабної агресії.

Тім Вайт, британський журналіст

У Дніпрі, як і в Херсоні, потужні позиції має РПЦ, прихильником якої є міський голова Дніпра Борис Філатов, зазначаєТім Вайт. Уміському та обласному парламентах працюють десятки депутатів "Опозиційної платформи – За Життя" – партії, яку очолював кум Путіна Віктор Медведчук. Один з депутатів цієї політсили Михайло Кошляк - давній друг та діловий партнер Філатова. Як вказується в розслідуванні, Кошляк є куратором "Муніципальної Варти" – "силового крила" Філатова, яке не підлягає іншим спеціальним органам у місті. Місцевий криміналітет ще з 1990-х зв’язаний з російськими кримінальними колами та спецслужбами. А найближчий друг мера – Геннадій Корбан – у минулому спеціаліст з незаконних поглинань бізнесу, бізнес-партнер олігарха Ігоря Коломойського, якого розшукують правоохоронці США за підозру у масштабній корупції.

Борис Філатов, фото - Слово і Діло

Популярні новини зараз

Мобілізація 2026: хто вручатиме повістки крім ТЦК та як зміниться процес

Система пільгового проїзду змінюється: які правила введуть

"Ніхто, і звати ніяк", - у ЗМІ розкритикували ведучу Катерину Соляр за "використання образу патріотки для власної монетизації"

ПриватБанк може оштрафувати майже на 100 тисяч гривень

Показати ще

Сьогодні Філатов робить спроби посіяти паніку та сліпу покору в середовищі ділових кіл та підприємців з числа переселенців, пише EU Reporter. На свято "русского міра" 9 травня озброєні люди брутально, без попереджень знесли торговельні майданчики підприємців на найбільшому ринку регіону – "Озерка". Нападниками виявилась "Муніципальна варта", що підкорюється Філатову. До нападу була залучена й армія. Військових ввели в оману, що нібито територію ринку можуть використати диверсійні групи чи збройні сили РФ.

Руйнування на ринку "Озерка"

Внаслідок атаки, роботу втратили не лише місцеві підприємці, але й переселенці з окупованих районів, зокрема Маріуполя. При цьому ринок – це епіцентр волонтерської активності дніпрян.

"Схожі кадри руйнувань я бачив минулого року, коли відвідував Дніпро...Чи не можна тут провести паралель із подіями в Херсоні? Коли регіональна влада ставить себе вище закону і проводить політику, незалежну від державної – це дуже небезпечний сигнал. Тим більше, коли за якихось 100 кілометрів від міста – лінія фронту", - пише Тім Вайт.

Атака на підприємців у Дніпрі в час збройної агресії РФ звернула на себе увагу журналістів балтійського медіа-холдингу Delfi. Один із редакторів видання Кристер Паріс у травні два тижні працював в Україні, зокрема в Одесі та Дніпрі. Естонський журналіст наголошує, що за руйнуванням ринку можуть стояти бізнес-інтереси очільників міста.