Про це повідомляє онлайн-видання «Утро Февраля».

За словами психолога, саме після війни за умов мирного життя військові особливо відчувають травматизацію.

«Як ми бачили, люди досить швидко розлучаються з гуманістичними цінностями мирного життя, а ось зворотний процес дуже складний і довгий, солдати починають усвідомлювати те, що з ними сталося і що вони самі робили, які злочини чинили. Їм потрібно знову знайти ті цінності, які вони поховали на війні, самому це зробити практично неможливо, - пояснює Ерік де Суар.

Тому, каже він, у військових можуть з'явитися різні залежності, наприклад, пристрасть до алкоголю чи наркотиків, а також домашнє насильство чи суїцидальні нахили. Головні проблеми, зазначає спеціаліст, виявляються зазвичай через 3-4 місяці після повернення. До того ж, додає професор, психологічні наслідки має кожен – і агресор, і захисник.

«ПТСР буде у всіх, хто пройшов через насильство: завдав насильства, сам був жертвою чи свідком насильства, відчував загрозу загибелі. Навіть якщо ви брали участь у праведній війні, ПТСР не уникнути», – наголошує Ерік де Суар.

Популярні новини зараз

Знову жити за графіками: українців попередили про відключення електрики влітку

ТЦК забудуть про порушників: через який час викреслять з бази і припинять переслідувати ухилянтів

Замість бензину — спирт: які заправки краще взагалі оминати

Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу

Показати ще

Також він торкається теми бойового духу під час війни, адже в українців та росіян він зовсім на різному рівні. На думку фахівця, Україна не програла війну, бо у її військових інша мотивація, водночас російські військові, як повідомляє преса, відмовляються брати участь у цій війні, відмовляються їхати на фронт, а настрій – на межі бунту.

Як повідомляв Знай.ua, Безсмертний розповів, хто з українських президентів більше розвивав стосунки з Білоруссю.

Також Знай.ua писав, що Мусієнко пояснив, чому є затримки з постачанням зброї Україні.