Про це він розповів під час другого дня Всеукраїнського форуму лідерів громадської думки.
За словами експерта, українці - державотворча нація, яка проводить одну революцію за другою, яка здатна створити сплеск волонтерства, яка допомагає інституційно неспроможній системі реагувати на виклики. Тим не менш, зазначає він, люди перевиснажуються і повертаються до свого звичного життя, але проблему все ще потрібно вирішити інституційно. Тому, міркує експерт, повинен бути інструментарій впливу, аби не доводилося щоразу виходити на революцію рятувати ситуацію і відразу завдавати серйозну відсіч будь-якому.
«Тут якраз місцеве самоврядування є колискою, тому що на місцевому рівні між рішенням і результатом є короткий рівень часу. Тут найкраще видно, коли щось проголосував, щось зробив або проявив ініціативу, ти бачиш, як воно в коротке плече має результат і наслідок. Тому місцеве самоврядування в Україні фактично допомогло українцям до цих усіх криз, які були до сьогодні, до великого повномасштабного вторгнення, бути готовими швидко реагувати» , - пояснює Руслан Рохов.
Навіть під час повномасштабної війни з росією, зазначає він, було багато таких прикладів, коли ніхто не чекав вказівки і просто розумів, звідки рухається ворожа техніка і що її треба спалити.
«Українці побудовані знизу вгору. Самоврядування – це рух знизу вгору, у Європі називається принцип субсидіарності: ті проблеми, які можуть вирішуватись на базовому рівні, мають вирішуватись на базовому рівні», - підкреслює Руслан Рохов.
У пенсіонерів заберуть 3 місяці виплат: про що варто знати
Соціальні виплати та пенсії: у 2025 році може відбутися позапланове підвищення
Ризикуєте залишитися без грошей: "Ощадбанк" попередив усіх власників карток
Сім'ям з дітьми та пенсіонерам виплатять нову грошову допомогу: умови отримання
Як повідомляв Знай.ua, Котенкова пояснила, чи можна буде змінити солідарну пенсію на накопичувальну.
Також Знай.ua писав про те, що Патриляк розповів, кого насправді можна вважати засновниками Київської Русі.