Про це він розповів у програмі «Різні люди».
«Як на мене, інша свідомість здомінувала, свідомість поваги до свободи або потяг до свободи. Тобто проявився козацький й анархічний потяг до свободи. Наступний позитив, я кажу про етап до 2004 року, відбувся конституціоналізм, у нас написана одна з найкращих конституцій Європи. Але не сам цей текст, а створювалися інститути, відповідно до цієї конституції, навіть судова система», - повідомив Віктор Шишкін.
За словами правознавця, українська Конституція з точки зору судоустрою й судочинства продемонструвала, що наша держава вже знаходиться однією ногою в Європі. Усі зміни, як повідомив Віктор Шишкін, кінця 1990-х і початку 2000-х – це один крок до європейського судочинства. І фактично в основі всього в нашій Конституції були закладені напрацювання конституції періоду Пилипа Орлика.
«І коли я американців спитав чи читали вони Конституцію, вони запитали, де ж вона. А я кажу: «Їдьте в Сорбонну, там є копія». У Швеції є оригінал, але тоді ми ще не знали», - додав Віктор Шишкін.
Віктор Шишкін додав, що Європа й Америка недооцінювали українців й українську Конституцію протягом тривалого часу, хоча вона була й досі залишається однією з найкращих у Європі.
"Полювання" на ухилянтів? На дорогах запускають мобільні блокпости – що це означає
Пенсіонерам підвищать пенсії: у кого поважчають гаманці
Гороскоп на сьогодні, 23 травня: що готує день усім знакам Зодіаку – сюрпризи, випробування і неприємні відкриття
Гороскоп на літо-2025 для всіх знаків Зодіаку: Рибам не реагувати на колишніх, а Водоліям можна втекти