Про це він розповів у своєму блозі.
Як пояснює експерт, етнонім українець означає, що ти окремий від інших, від сусідів – поляків і росіян. До того ж, додає він, назва Русь – це зв’язок із росіянами і білорусами. Водночас ідеолог зауважує, що Русь була не тільки в Києві, вона була ще в Полоцьку, Новгороді, а відтак назва Україна-Русь сьогодні зайвий раз буде нас із ними з’єднувати.
«Грушевський писав «Історію України-Руси». До речі, не один Грушевський, ще Аркас писав, це було популярно. Але чому так зробив Грушевський? Тому що слово «українець» на момент, коли він писав свої історичні книжки, ще не побутувало серед українців. Це об’єктивний прикрий для нас факт. «Українець» - це слово, яке вигадали в Харкові, причому навіть не у Львові чи Києві, і почали поширювати для відокремлення якраз від росіян», - пояснює Олесь Доній.
За його словами, Грушевський мав розуміння того, що у свідомості людей потрібно поєднати слова «українець» і «Русь», відірвавши останнє від росіян. До того ж, нагадує експерт, Грушевський – перший керівник української держави, голова ЦР, але організували вони державу не Україна-Русь, а саме Україна.
«Тобто це був перехідний елемент, тому що перед тим українські козачі і шляхетські еліти усвідомлювали себе окремішньою частиною від москви і петербурга, але ще не називали себе українцями», - констатує Олесь Доній.
Мобілізація без ТЦК: що зміниться для військовозобов'язаних
Світло з'явиться, але не скрізь: скільки днів знадобиться на відновлення енергосистеми
Виплатять по 17 460 грн кожному: українцям приготували нову допомогу на зиму
Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично
Доній – автор концепції «25 сходинок до суспільного щастя», яку експерти оцінюють як осучаснення ідей Григорія Сковороди, а самого Олеся Донія – як модерний аналог Григорія Сковороди.
Як повідомляв Знай.ua, Постернак пояснив, у чому складність проведення виборів під час війни.
Також Знай.ua писав про те, що Доній розповів, чи гарна це ідея перейменувати Україну на Україну-Русь.