Про це він розповів на каналі «PolitБюро».
За словами експерта, про формування політичної нації можна судити, зокрема, з того, що ми маємо паралельний бюджет фінансування ЗСУ. Тобто, пояснює він, армію фінансує не лише державний бюджет, а й бізнес, а також пересічні люди. Як підкреслює аналітик, хоч в українців сьогодні і впав заробіток, багато хто постраждав, але вони дають гроші на придбання конкретного обладнання, озброєння для конкретної частини, де найчастіше служать їхні знайомі, друзі та близькі.
«Фактично це паралельний бюджет фінансування ЗСУ. На це здатна лише політична нація. Це фінансування йде не за етнічною ознакою, не за релігійною ознакою, не за мовною ознакою», - наголошує Володимир Стус.
Наступна ознака формування політичної нації, – розповідає він, – це перший позитивний досвід реальної боротьби з тотальною корупцією. Зараз, констатує експерт, у нас будь-яка корупція викликає величезну реакцію у суспільстві, у соціальних мережах, і влада змушена на це зважати. Зокрема, аналітик згадує і яйця по 17 гривень, і бруківку на Хрещатику, і барабани у бомбосховищах, і фільми, і реконструкцію стадіонів. Він наголошує, що зараз у нас реакція на це все на порядок вища, ніж до війни.
«Перший реальний досвід боротьби з тотальною корупцією, саме боротьби знизу – це ще одна ознака того, що українська політична нація вже вийшла зі стадії латентного зародження та вийшла у публічну площину для подальшого розвитку», – констатує Володимир Стус.
Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров"
В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Як повідомляв Знай.ua, упродовж 15-21 липня проходив візит представників Форуму національної трансформації України до Вашингтона.
Також Знай.ua писав про те, що Решмеділова розповіла, у чому цінність гіркіна та пригожина.