Про це він розповів у своєму блозі.
Оцінювати успіхи банку БРІКС, пояснює експерт, потрібно в порівнянні: з моменту свого створення до 2015 року він виділив суму понад 30 мільярдів доларів, а Світовий банк лише за 2022 рік виділив понад 100 мільярдів. Тому, констатує він, банк БРІКС насправді оперує доволі смішними грошима, а всередині самої організації взагалі різні погляди. Зокрема, повідомляє експерт, більшість нових членів хочуть, щоб ця організація стала внутрішнім закритим клубом кредиторів.
«І в цьому більшою мірою винен Китай. Тому що Китай дійсно має величезні геополітичні амбіції, ми бачимо, як він фінансував Африку, Латинську Америку, просував власну позицію. І всі побачили, що Китай дає дешеві кредити або просто так дає гроші, Китай готовий їх підтримувати, закривши очі на порушення прав людини, і Китай нічого не вимагає назад. Ну, вони просто забули, що Китай забрав порт у Джибуті, що Китай купив Сомалі і майже купив Нігерію», - пояснює Олександр Краєв.
Тому, констатує він, всі нові члени хочуть вступати заради цього, а старі члени, як ми бачимо, проти, передусім Бразилія. Зокрема, розповідає експерт, Бразилія каже, що в жодному разі вони нікого не приймають, і в той же день заявляє, що банк БРІКС – це унікальна можливість для Бразилії розвиватися, це ж не якийсь там капіталістичний, імперіалістичний МВФ, який забирає їхні кошти, банк БРІКС штовхне Бразилію вперед.
«Тобто всі хочуть бути дуже розумними і використати геополітику Китаю, аби розбагатіти. Ось вам і весь БРІКС», - підсумовує Олександр Краєв.
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Як повідомляв Знай.ua, Біркадзе розповів, що потрібно для відбудови України.
Також Знай.ua писав про те, що Ступак розповів, чи вагнерівці мститимуть за смерть пригожина.