Вона ознайомилася з роботою одного з реабілітаційних закладів Житомирської області. Пані Міністерка на власні очі могла побачити, як проходить реабілітація українських військових та цивільних громадян, поспілкуватися з медичним персоналом. Після цього вони відвідали один із лікувально-санаторних закладів, на базі якого розглядається можливість за підтримки Естонії створити новий сучасний Центр реабілітації та протезування для наших захисників.

Як нагадав Арсеній Пушкаренко, вперше питання створення на Житомирщині Центру реабілітації та протезування під патронатом Президентки Естонії (2016–2021 рр.) Керсті Кальюлайд та за підтримки Міністерства закордонних справ і Міністерства охорони здоров’я Естонії обговорювалося під час перебування української делегації в Таллінні у червні цього року.

«На жаль, через війну, що триває, кількість людей, які потребуватимуть протезування та реабілітації, лише збільшуватиметься, тож і потреба в таких Центрах зростатиме. Наявність мережі сучасних спеціалізованих медичних закладів дасть можливість нашим Героям швидше повернутися до цивільного життя. При цьому хочу наголосити, що реабілітація наших захисників повинна відбуватися комплексно: і в фізичній, і в психологічній площині», — заявив народний депутат.

Також він нагадав, що Естонія вже надає суттєву допомогу та підтримку в реабілітації українських військовослужбовців. Зокрема, у 2023 році Уряд Естонської Республіки виділив 3 мільйони євро на реабілітацію наших військових, і 10 захисників уже отримали сучасне протезування та пройшли відповідний курс реабілітації в Таллінні. У рамках цієї програми бійцям, які втратили кінцівки, встановлюють сучасні біонічні протези.

«Загалом планується, що впродовж цього року таке протезування та реабілітацію від Естонії отримають близько 20 українських військових. Також у жовтні 40 українських спеціалістів, зокрема 10 — із Житомирщини, вирушать до Таллінна переймати досвід естонських колег», — наголосив Арсеній Пушкаренко.

Популярні новини зараз

Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

Саме Естонська Республіка першою відгукнулася на заклик Президента України Володимира Зеленського взяти під патронат відбудову того чи іншого регіону/міста, взявши шефство над Житомирщиною. Влітку цього року в прикордонному Овручі було відкрито перший об’єкт відновлення України — дитячий садок, кошти на будівництво якого виділив Естонський Уряд. Крім того, ця країна допомагає відбудувати зруйнований російською ракетою міст у Малині. Естонія вже передала регіону чимало транспорту, зокрема спецтехніку та понад 40 автобусів. На запрошення мера Таллінна Михаїла Килварта близько 80 дітей військових Житомирщини відпочили та оздоровилися в Естонії. Також за підтримки Естонії впродовж 3 років на Житомирщині планується збудувати 8 осель для дитячих будинків сімейного типу, і для цього вже виділено 2 земельні ділянки в Житомирській та Березівській громадах.