Про це розповів Олексій Арестович у бесіді із співзасновником Українського інституту майбутнього Юрієм Романенком, пише "Хвиля".

Начальник Полтавського обласного ТЦК, підполковник Віталій Бережний під час 39-ї сесії Полтавської міської ради VIII скликання заявив, що з кожних 100 осіб, мобілізованих восени 2022 року, залишилося 10-20 - решта загинула, отримали поранення та виведені з них. Заява викликала масу питань та бурю емоцій.

"Тут, звичайно, треба було б почути представників політичного керівництва. Але наскільки мені відомо, у нас втрати досить серйозні. І пораненими, і тими, хто вибув з ладу, з санітарних причин і так далі", - сказав він.

Арестович запропонував детальніше розглянути заяву представника Полтавського обласного ТЦК.

Насамперед, варто звернути увагу, що Бережний говорив про торішню мобілізацію - тобто зазначені втрати за рік найбільшої війни в Європі після 1945 року.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

"Зі 100 людей вибуло 80. Я вам скажу, які там приблизно цифри: людей 20-25 убито, серед них близько 40 поранених, і десь 17 комісованих або обмежених, що стали придатними, переведеними на полегшені варіанти служби, люди, які через хворобу ", - зазначив він.

По-друге, варто враховувати, про які підрозділи йдеться.

"Багато чи мало це за рік? Все залежить від того, які підрозділи комплектувалися цим ТЦК. Не можна брати це як середній показник. Тому що якраз могли потрапити люди, які в зонах активних бойових дій, а отже, природно, цифри будуть такими Але те, що ми потребуємо мобілізації, і вона йде в нас безперервно - не хвилями, і те, що ми російському людському масиву не можемо протиставляти відповідну щільність наших військ - це зрозуміла справа", - відповів він.

Питання збереження людей - це питання мобілізації, а й підготовки воїнів. Крім того, треба не забувати, щоб вирішувати завдання, нам постійно потрібні нові з'єднання, тому постійно створюються нові бригади, і це теж фактор у формулі, який мало хто враховує.

"Поповнення йде не тільки на поповнення вибулих, а й на створення нових підрозділів, з'єднань, які постійно створюються. Не треба думати, що всі йдуть лише заміщати", - наголосив експерт.

Арестович додав, що втрати ЗСУ, як і раніше, у 5-6 разів менші, ніж у російських окупантів.

"Наратив, який вони закидають, намагаючись зірвати нашу мобілізацію, і не дуже я сказав би логічне пояснення тих, хто у нас відповідає за питання мобілізації (я маю на увазі депутатів ВР, які намагаються виправдати необхідності обмеження, розширення списку обмежено придатних та ін.). ). Тобто, у нас порушено стратегічну комунікацію, крім того, проводиться відповідна російська стратегічна кампанія на зрив мобілізації - ці два фактори не можуть не змушувати хвилюватися велика кількість людей, особливо тих, кому належить бути мобілізованими", - сказав Арестович.