"На початку війни кількість запитів була на орієнтовно 50 тис. тварин, і це, я нагадаю, тільки ті, хто має опікунів і якими опікуються люди, ми не знаємо точної кількості тих, про кого не піклується ніхто. На сьогодні кількість запитів на допомогу становить 140 тис. тварин", - сказала вона під час круглого столу на тему "Захист прав домашніх тварин в Україні. Проблеми відсутності єдиної системи під час війни" у пресцентрі агентства "Інтерфакс-Україна" в середу.

За її словами, 84% тварин, які потрапляють у комунальне підприємство з вилову тварин у Львові, були викинуті господарями. 11% тварин - це загублені тварини й лише 5% - це спадково безпритульні, тобто ті, які були народжені на вулиці.

Вона також зазначила, що хоча на рівні держави не ухвалено рішення про створення Реєстру домашніх тварин, у Львові він існує на рівні міста.

Кошак уточнила, що 40% власників тварин, які зареєстрували своїх улюбленців, не знали про важливість регулярної вакцинації їх від сказу або взагалі ніколи не вакцинували своїх тварин. Тому, вважає вона, реєстрація тварин у державному реєстрі має бути за умови обов'язкової вакцинації.

Лікар ветмедицини та керівний партнер мережі ветклінік "Алден-Вет" Ярослав Тищенко додав, що інформація про нові випадки сказу надходить з усієї країни: від Львівщини до Дніпропетровської області. У Харківській області цього року було понад 2000 звернень від людей, яких поранили тварини зі сказом. І це майже на чверть більше, ніж торік.

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Показати ще

За інформацією Тищенка, нині відомо про 10-15% випадків сказу, але насправді масштаби набагато більші.

"Відсутність сформованої культури відповідального власника, який регулярно робить необхідні щеплення, і, відповідно, відсутність контролю з боку держави створили умови, за яких Україна отримала статус неблагополучної країни й посіла перше місце в Європі за рівнем захворюваності тварин на сказ", - повідомив він.

Загалом в Україні налічується близько 5 млн тварин, майже 20% з яких - безпритульні. Динаміка збільшення їх чисельності внаслідок повномасштабного вторгнення збільшується в геометричній прогресії. Так, за даними організації UAnimals, тільки за перший рік війни кількість котів і собак у притулках зросла на 60%. Евакуація тварин із зон бойових дій відбувається щодня, але місць у притулках бракує.