Про це з трибуни Верховної Ради України повідомив керівник міжпарламентської групи співробітництва з Естонською Республікою Арсеній Пушкаренко. За його інформацією, 14 мільйонів євро з цієї суми передбачено на відновлення інфраструктури, протезування українських Захисників та Захисниць, навчання представників органів місцевого самоврядування в рамках європейської інтеграції.
Також політик повідомив, що цієї осені на Житомирщині було відкрито новий міст у Малині через річку Ірша, який був зруйнований російською ракетою у березні 2022 року. Його відбудували за співфінансування Уряду Естонії. У Житомирській області це вже другий об’єкт інфраструктури, відновлений за фінансової підтримки Естонської Республіки. А першим об’єктом відбудови за іноземні кошти не лише в регіоні, а й у всій Україні став новий дитячий садок у прикордонному Овручі, який був відкритий улітку цього року. Нині він успішно функціонує, і його відвідують 80 діток. Вже невдовзі планується відкриття другої черги, що дасть змогу збільшити загальну кількість вихованців до 160. Цей садок став дороговказом для відбудови інших об’єктів за принципами сучасних технологій, безпеки, енергоефективності та екологічності.
«Сьогодні у багатьох регіонів України з’являються країни-партнери, які допомагають у їх відновленні. Зокрема, Данія допомагає у Миколаєві, Латвія — на Чернігівщині, Чехія — на Дніпропетровщині. Загалом співпраця Естонії та Житомирщини стала успішним прикладом реалізації Формули Президента Володимира Зеленського, запропонованої навесні минулого року: одна іноземна держава патронує відновлення конкретного міста або регіону України», — зазначив народний депутат.
Також він нагадав, що, крім допомоги у відбудові інфраструктури, Естонія вже надала тільки Житомирщині понад 70 одиниць різноманітної техніки — і співпраця в цьому напрямку продовжується. Цими днями очікується продовження надходження автобусів, які залишаються вкрай критичними для потреб громад регіону в питанні транспортування дітей та вчителів до освітніх закладів.
Парламентар висловив впевненість щодо подальшого розвитку співпраці Житомирщини та Естонії. Бо після відкриття мосту в Малині відбулася нарада за участі Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка, начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка та естонської делегації на чолі з міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкна. Саме на цій нараді було обговорено подальшу співпрацю та перелік об’єктів, про допомогу у відновленні яких у наступному році Житомирщина звернулася до Уряду Естонії.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
«Естонія залишається надійним партнером України, зокрема Житомирської області у її відбудові. Продовжується робота з нашими партнерами у питанні підготовки стратегії «Житомирщина – 2035» для швидкого та ефективного відновлення інфраструктури й економіки регіону. Ми також шукаємо нові держави, які допомогли б у відновленні Житомирської області, всієї України», — наголосив Арсеній Пушкаренко.