Про це він розповів в інтервʼю Геннадію Кірії на каналі my.ua.

«Наші європейські партнери, органи Євросоюзу відзначали досить суттєвий прогрес у цьому напрямку. За 2023 рік дійсно відбулося багато таких маркерних подій. Зокрема, ми реформували процедуру добору у Конституційний Суд України, і вже конкурс, відповідно, іде на кілька вакансій. Відновила свою роботу Вища рада правосуддя, введені нові правила для добору її членів. Запущена, нарешті, Вища кваліфкомісія суддів України», - розповідає Роман Бабій.

Окрім цього, додає він, відновлена дисциплінарна функція Вищої ради правосуддя, ухвалено закон, який удосконалює діяльність Служби дисциплінарних інспекторів, вже оголошено конкурс у Вищій раді правосуддя, вона зможе розглядати скарги на суддів і карати їх.

Водночас гість програми зауважує, що дійсно є проблема із недобором суддів першої і другої інстанції, а все тому, що наприкінці 2019 року ліквідували Вищої кваліфкомісії, у 2023 році її діяльність відновили, але за цей період накопилася велика кількість вакансій, багато суддів звільнилися. За його словами, особливо критична ситуація в апеляційних судах, у кримінальній юстиції, але ВККС працює над цим питанням, уже конкурси оголошені, просто потрібен час.

«Підтримую (ред. – цифровізацію судової системи), це один із основних інструментів боротьби з бюрократією, це питання прозорості, її треба робити. Я би сказав, що це буде постійний процес. У приклад наведемо постійне вдосконалення операційної системи Windows, яка всім відома. Вона постійно оновлюється, так само має працювати і питання цифровізації судової системи», - міркує Роман Бабій.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Мусієнко розповів, що Захід має передати Україні у відповідь на розміщення ядерної зброї у білорусі.

Також Знай.ua писав про те, що Снєгирьов розповів, чому росії дозволяють обходити санкції та виробляти ракети.