Я часто спілкуюсь із різними нашими політиками. Як республіканцями, і демократами. Іноді політичні питання досить цікаво обговорити і з людьми з політичної сфери діяльності – режисерами, художниками, колекціонерами тощо. Нещодавно спілкувався зі знайомими, які давно працюють та дуже успішні у Голлівуді. Ми говорили про вибори та медіа – наскільки об'єктивно американські ЗМІ висвітлюють кампанію, кроки кандидатів, думку громадськості щодо майбутнього загалом.

Більшість моїх співрозмовників – людей абсолютно різних – дуже відчувають наближення виборів. Відчуття стають дедалі «яскравішими». Це пов'язано з тим, що у нас починається справжнє свавілля у пресі. Саме так і є. ЗМІ у США, як то кажуть, «озброюються» за повною програмою.

Є позиції консерваторів, які, так би мовити, «тиснуть на ті самі кнопки». Є ті, що знаходяться на іншому боці, більш прогресивні. Це, зокрема, соросівські рухи, пов'язані з демократами. Кожен гне свою лінію, але єдиний, хто при цьому всім реально страждає – американський народ. Страждають ті, хто є найактивнішими споживачами інформації. І часто страждає репутація преси як такої і наших інститутів, які популяризують демократичний спосіб життя у світі.

Посилення ситуації з об'єктивним висвітленням у ЗМІ нашого політичного життя продовжується. Все тому, що немає належної відповідальності журналістів за брехню та маніпуляції.

США є різні організації. Їх більше на лівому фланзі, але й правому вони теж є. Я завжди намагаюся бути максимально збалансованим у своїх коментарях, тому наведу такі приклади як ілюстрації.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам виплатять нові доплати: хто і на яку суму може розраховувати

Українців попередили щодо паспортів: що треба знати

До 5000 гривень зарахують на картку: українці можуть отримати гроші на комуналку

Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу

Показати ще

Взяти такі організації, як, наприклад, OCCRP, ProPublica, Reveal. З одного боку, вони роблять досить багато хорошого – проводять розслідування, виявляють зловживання, вказують на порушення законів. Але, з іншого боку, на них впливають політичні організації, які мають конкретну мету. Розумієте, про що я. А ще на них впливає, звісно, ​​наявність чи відсутність матеріальних ресурсів для журналістських розслідувань. Це теж великий важіль дії, скажімо прямо.

Журналісти в США часто поводяться дивно. Це правда. Проблема тут, з одного боку, звичайно ж, у законах і культурі, мовляв, «робитиму все, що захочу» або ж «журналіст – свого роду поліцейський і закон на моїй стороні в будь-якому випадку»... Такий підхід, на жаль є великою проблемою. З іншого боку, є відверті підонки, які перебувають у різних відомих розслідувальних організаціях, але поводяться цілком неадекватно, використовують добре ім'я та репутацію колег – справжніх журналістів, які проводять справжні розслідування, ризикують життям, домагаються справедливості.

Є такий Кевін Холл, який зараз, на жаль, працює у OCCRP. Прийшов він туди з McClatchy. Є Анжела Харт, яка зараз працює у KFF Health News, де вже займається більше висвітленням питань медицини та охорони здоров'я. Є такий репортер Бен Уїдер, який, на мою думку, так і залишився в McClatchy. Подібних журналістів багато. Я просто навів ці три «приклади», з якими зіштовхнувся свого часу особисто.

Недбайливі «журналісти» просто беруть гроші та обливають брудом людей, не розбираючись у ситуації, не вникаючи в її суть, не намагаючись навіть вислухати альтернативну точку зору чи інший бік. Беруть від 3 до 5 тисяч доларів і пишуть все, що їм на думку спаде. Вони готові писати будь-що, коли завгодно і про кого завгодно. Подібні «журналісти» – убогі низькопробні соціопати. Я б сказав, що вони навіть нижчі за найбрудніших вуличних злочинців. Але вони – відомі, їх знають, тому соціальну шкоду вони завдають просто шалену.

Я навів деякі приклади з мого особистого життєвого досвіду. Але, таке трапляється у багатьох. Подібним «журналістам» багато дозволяється тому, що закони США захищають, скажу так, найвище, а не найнижче. «Найвище» тут – справді професіонали ЗМІ, які чимось жертвують, беруть якісь ризики для того, щоб максимально правдиво розкрити історію справді важливу для суспільства. А ось всякі пройдисвіти в тих же ЗМІ користуються цими професіоналами, як щитом або панцирем. Продажні «журналісти» постійно прикриваються чесними та принциповими своїми колегами.

Моя бесіда зі знайомими в Голлівуді, з якої я почав, яскраво виявила, що ми більше бачитимемо в ЗМІ будь-якого бруду. Чим ближча дата виборів, тим усе це частіше й частіше матиме місце. І ліворуч, і праворуч.

Журналісти, які за гроші готові на все, – справжні приклади зла. У США, на жаль, таких вистачає.