Понад 701 тис. відвідувачів за весь час роботи – саме таким є показник національної екологічної платформи ЕкоСистема. Майже стільки ж – 638,5 тис. користувачів ми нарахували з часу запуску вебресурсу та мобільного застосунку ЕкоЗагроза.
ЕкоСистема – це сервіс із зручними цифровими послугами для бізнесу, а також офіційною інформацією з відкритих довкіллєвих реєстрів для громадян і посадовців. Наразі у ЕкоСистемі працює майже 92,5 тис. підприємців. Для них онлайн доступна 21 послуга із 29 існуючих у довкіллєвій сфері. Всього за цей час через ЕкоСистему бізнес оформив понад 120 тис. дозвільних документів.
Найпопулярнішими електронними послугами стали:
- декларація про відходи у режимі peopleless, тобто без участі чиновника, – яких вже подано понад 58 тис.
- оформлення лісорубного квитка – понад 27 тис.
- сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів – майже 14,5 тис.
Для громадськості – на ЕкоСистемі відкриті 30 реєстрів.
Частиною ЕкоСистеми є сервіс ЕкоЗагроза. Він був створений Міндовкіллям ще на початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Насамперед, щоб забезпечувати людей достовірними даними про стан довкілля, а також дати можливість кожному оперативно повідомити про виявлені злочини проти природи.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
ЕкоЗагроза акумулює дані із 750 постів контролю радіаційного забруднення у Східній Європі та з майже 5 тисяч постів контролю за станом води, повітря. Тут є вся інформація, що рятує життя – сповіщення про повітряні тривоги, хімічну небезпеку; показники забруднення води, повітря та інформація про виявлені небезпечні відходи чи стихійні сміттєзвалища; інструкції на випадок екологічних надзвичайних ситуацій. Й головне, що вся ця інформація доступна кожному у власному смартфоні.
“Не зупиняємося на досягнутому. Плануємо й надалі розширювати функціонал ЕкоСистеми. Наша команда крок за кроком реалізує масштабну ціль – побудувати необхідну “цифрову інфраструктуру” для комфортного співіснування держави, бізнесу та громадян та максимально перевести у діджитал усі питання, які можуть виникати у людей щодо сфери захисту українського довкілля”, – зазначив Міністр Руслан Стрілець.