Про це він розповів у програмі «Урядовий квартал».
«Потрібно зрозуміти тенденції у світі. Якщо у 2022 році зерно коштувала 300-350 євро, то, на жаль, сьогодні ми маємо 200 євро на зерно. Знизилася ціна, тому що у 2022 році була засуха, а у 2023 році в Європі також була засуха, але росія почала зерном, яке вкрала у нас, заповнювати світовий ринок», - розповідає Георгій Біркадзе.
За словами експерта, росіяни у цьому напрямку дійсно потужні, вийшли на перше місце по експорту у світі, хоча й торгують нашим краденим зерном. Як він пояснює, тут важливо, скільки збирає країна і скільки експортує, тому що, наприклад, Канада збирає зерна набагато більше, ніж росія, але не експортує, їй вистачає свого ринку.
Загалом же, міркує експерт, нам пора налагоджувати в Україні переробку свого зерна і вкладати гроші саме в це, щоб і бізнес, і уряд цим почали займатися. Тобто, констатує він, потрібно не експортувати, не продавати сировину, а робити з неї борошно, макарони тощо.
«Тобто вкладати гроші у виробництво, щоб у нас було декілька виробництв. У нас сьогодні сировина коштує 200 доларів чи євро. Щоб ви зрозуміли, якщо у нас буде повний цикл, ми можемо з тонни борошна заробляти 600-700 євро. От на що нам потрібно звертати увагу», - пояснює Георгій Біркадзе.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Як повідомляв Знай.ua, Біркадзе розповів, як убезпечити наші telegram-канали від впливу ворога.
Також Знай.ua писав про те, що Шейтельман засудив позицію світової спільноти щодо війни росії проти України.