Про це він розповів у програмі «Регіони у вогні» з Олексією Буряченком.
«Якщо говорити загалом, у чому мінус децентралізації, я з політичної точки зору скажу. Ми побачили посилення протистояння по лінії центральна і місцева влада. Місцевій владі легше перекидати стрілки на центральну, прикриваючи певні свої огріхи, хоча людям вони не розповідали. У певних моментах місцевій владі вже дали повноваження на це, і навіть є ресурс, але через недосвідченість конкретних громад цим легко було маніпулювати», - пояснює Ігор Чаленко.
Або, додає він, це відбувається з інших причин, наприклад, працює політичний фактор. Тобто, констатує експерт, ми ж розуміємо, що центральній владі вигідно комунікувати зі своїми однопартійцями, які знаходяться в органах місцевого самоврядування тощо.
Як пояснює Олексій Буряченко, основний фактор, який потребує покращення, це те, що ще з радянських часів у нас місцеве самоврядування – це придаток, тобто це про покосити траву, пофарбувати лавочки, забезпечити роботу громадського транспорту тощо. Зараз же, констатує він, повноважень і обов'язків набагато більше, і не даремно центральна влада може десь і опертись на місцеву, але і велика кількість ВПО, виплати, допомога військовим – це все місцева влада і її бюджет.
«Але проблема як була, так і вона є – представництво інтересів на центральному рівні. Через кого? Через депутатів-мажорів? Ну, це смішно, погодься, це взагалі не про те. Через список? Через кого? Проблема», - підсумовує Олексій Буряченко.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Як повідомляв Знай.ua, Гай-Нижник заявив, що Україні пора почати будувати стратегію своєї геополітики.
Також Знай.ua писав про те, що Дикий попередив про майбутні скандали через посилення мобілізації.