29 квітня, у державному парку-пам’ятці «Межигір’я» розпочався процес передачі в управління державі активів, на які накладений арешт у кримінальному провадженні по справах експрезидента Януковича після Революції Гідності.

Міжвідомча комісія у складі представників спеціальної адміністрації парка-пам’ятки «Межигір’я» спільно з Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА) за участі представників Фонду державного майна України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури прибули до парку-пам’ятки, який знаходиться у с. Нові Петрівці Вишгородського р-ну Київської області, і мали розпочати процес передачі арештованого майна, яке рішення судом передане в управління АРМА. Зауважимо, що вказане майно було арештоване в рамках кримінального провадження, досудове розслідування у якому здійснювали детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП. Мова йде про розслідування фактів привласнення експрезидентом майна, що знаходиться на території урочища «Межигір’я».

Перевірка наявності і огляд майна «Межигір’я» є першим етапом процесу передачі в управління державній установі «Парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» арештованих активів.

У той же час, невідомі особи заблокували вхід у державний парк-пам’ятку і не допускають членів міжвідомчої комісії на територію, унеможливлюючи її роботу.

“Міжвідомча комісія діє у рамках правового поля. Так, створення парку-пам’ятки “Межигір’я” передбачено Законом України №3264. Цим же документом Уряду було доручено забезпечити створення спеціальної адміністрації парку-пам’ятки. Наразі таку адміністрацію створено та вона вже оформила земельні ділянки “Межигір’я” у постійне користування. Отже, на сьогодні згідно з усіма документами власником цієї території є держава. Тому наразі важливо здійснити передачу майна до законної адміністрації”, – коментує перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Популярні новини зараз

Жителів сіл та райцентрів почнуть мобілізувати по-новому: Кабмін радикально змінив правила

Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів

Ситуація зі світлом кардинально зміниться: 5 атомних блоків "йдуть" на ремонт

Гороскоп на тиждень 17-23 червня для всіх знаків Зодіаку: знайомства Овнів, війна Близнят та скандалу Козорогів

Показати ще

Нагадаємо, що для того, щоб новостворений об’єкт працював в інтересах держави в правовому полі, Кабінет Міністрів України у квітні 2024 року схвалив розпорядження №321-р про передачу в управління державній установі «Парк — пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» активів, на які накладений арешт у кримінальному провадженні.

Зокрема, державній установі парк-пам’ятка «Межигір’я» має бути передано в управління рухоме майно, яке знаходиться на державній землі парка-пам’ятки і яке є складовою інфраструктури паркового комплексу та використовується в тепло-, електро-, водопостачанні та водовідведенні, а також в охороні паркового комплексу. Тобто це майно, яке знаходиться на державних землях та забезпечує безперебійну роботу державної установи.

Згідно з цим документом також має бути проведена передача в управління державі іншого арештованого майна, а саме: садової техніки, меблів, картин, інтер’єри музеїв тощо.

Державна установа парк-пам’ятка «Межигір’я» є офіційним користувачем земельних ділянок, на які оформлено речові права і зазначені дані внесено як до Державного земельного кадастру, так і до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Як коментує в.о. директора парка-пам’ятки Сергій Юзвенко, блокування роботи міжвідомчої комісії є безпідставним та суперечить українському законодавству. Державні органи діють на виконання законів України та рішення Уряду, яке уповноважило їх провести передачу арештованих активів в управління державній установі «Парк — пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я». Отже, незалежно від будь-яких перешкод, цей процес відбудеться, і парк-пам’ятка розпочне свою роботу на користь держави.

Як повідомлялось раніше, за зберігання арештованого майна «Межигір’я» з 2014 року і за власною ініціативою відповідає фізична особа, представник громадської організації, який знаходиться на території парку і понад 10 років ним розпоряджається.

Акцентуємо, що у 2023 році Верховна Рада України схвалила Закон. Він повернув «Межигір’я» у державну власність та створив новий об’єкт природно-заповідного фонду на 138,6 га земель державної власності з офіційною назвою парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я». Це рішення розпочало процес перетворення колишньої урядової резиденції на державний парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Він присвоюється найбільш визначним та цінним обʼєктам паркового будівництва. Землі новоствореного державного парку-пам’ятки визначені землями природно-заповідного фонду. Діяльність парка-пам’ятки «Межигір’я» координується Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

З 2014 року, одразу після Революції Гідності, активісти за власною згодою стали відповідальними за збереження арештованого майна колишньої резиденції, яке є доказом у кримінальних справах екс-президента Януковича після Революції Гідності. Саме для цього активісти згодом створили неприбуткову громадську організацію «НПУ «Межигір’я» і понад 10 років розпоряджались арештованим майном, отримуючи прибуток від реалізації вхідних квитків та ведення комерційної діяльності.

Нагадуємо, що офіційне відкриття державного парку-пам’ятки «Межигір’я» заплановане у травні.