“Україна сьогодні демонструє позитивну динаміку прогресу у впровадженні європейських реформ. І ці реформи мають бути не тільки закладені в нашому законодавстві, а й інтегровані у всі сфери життя. І в цьому велика частка відповідального бізнесу. Жодна реформа, жодні зміни не можуть співіснувати з таким явищем, як правовий нігілізм. Це те, що зробило ЄС брендом: брендом дотримання законодавства, брендом чистих вулиць, брендом відповідальності у сплаті податків, брендом чистого довкілля. Наші довкіллєві реформи зроблять нас частиною цього бренду”, – зазначив Руслан Стрілець.

У фокусі розмови були реформи:

Кліматичної політики. Рамковий кліматичний закон подано на розгляд Кабінет Міністрів України. Він нерозривно пов’язаний зі Стратегією формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2035 року. Важливий крок для бізнесу та держави – підготовка до СВАМ. І ми вже планомірно демонструємо ЄС готовність до його запровадження.

Управління відходами. Продовжуємо трек після прийняття рамкового закону. На черзі – подання на розгляд Уряду та прийняття Верховна Рада України законопроєктів про відходи видобувної промисловості, відходи електричного та електронного обладнання, про упаковку та відходи упаковки тощо.

Зменшення та контролю промислового забруднення. Законопроєкт 6004-д готується до другого читання. Він впроваджує інтегровані підходи до видачі дозволів, а також найкращі доступні технології та методи управління. Це обов’язкова умова вступу до ЄС. І це частина наших зобов’язань для отримання фінансової підтримки в рамках Ukraine Facility.

Популярні новини зараз

Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми

Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90%

Головне за 16 червня: супермаркети не приймають купюри, друге подорожчання електроенергії та блокування карток українців

ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему

Показати ще

Екологічного контролю. Інспекція не має бути “батогом”, який женеться за бізнесом. Наша запропонована модель – перехід від системи точкового контролю підприємства до щоденного моніторингу та збереження природних екосистем.

Цифровізація. Прозорість процесів між бізнесом та державою – пріоритет. Працює наша платформа “ЕкоСистема”, яка покликана зробити процеси максимально прозорими за принципами paperless та peopleless. Маємо ряд пропозицій від бізнесу щодо розвитку “ЕкоСистеми” і спільно працюємо над цифровими рішеннями.

“Дякую Геннадію Чижикову та Торгово-промисловій палаті України за можливість поспілкуватися з бізнесом. Лише спільними зусиллями ми можемо втілити задумане”, – наголосив Руслан Стрілець.