Кабінет Міністрів України схвалив ряд важливих ініціатив, які закладають у нашому законодавстві рамку державного кліматичного урядування:

  • державну Стратегію у сфері зміни клімату до 2035 року та план заходів з її реалізації у 2024 – 2026 роках;
  • рамковий законопроєкт “Про основні засади державної кліматичної політики в Україні”. Найближчим часом він буде направлений на розгляд Верховної Ради України.

«Це виконання Україною рекомендацій European Commission та одного з фінансових інструментів Плану Ukraine Facility», - наголошує Руслан Стрілець.

За його словами, стратегія стане основним дороговказом впровадження кліматичної політики в Україні та чітко визначатиме мету, цілі та її основні заходи.

Рамковий кліматичний закон має стати фундаментом для подальшої розбудови кліматичної політики. Це фундамент розбудови СТВ та подальшої реалізації нашого плану щодо СВАМ.

«Усі ці інструменти створять наскрізну ланку між органами влади й забезпечать архітектуру для кліматично дружнього відновлення. Ми отримаємо нові можливості для розвитку та нові шляхи для інновацій, інвестицій та ринків. Перехід до кліматичної нейтральності – незворотний процес, у який залучені всі сфери життя», - зазначив Руслан Стрілець.

Популярні новини зараз

Українцям запропонували перейти на новий тариф: зменшить рахунки за світло

В українців почнуть вилучати машини для армії: хто під загрозою

"Заморозки не буде": відома тарологиня відповіла, коли припиняться обстріли, і якою буде осінь 2024

Військовий розповів, скільки працівників ТЦК були на фронті: "Вони навіть не знають, що це"

Показати ще

Руслан Стрілець повідомив, що під час роботи над цими документами фахівці міністерства тісно співпрацювали з профільним Директоратом Єврокомісії.

«Сподіваюсь, що наші амбітні плани у частині розбудови кліматичної архітектури будуть виконані й народні депутати найближчим часом розглянуть та схвалять рамковий кліматичний закон», - зауважив Міністр.