Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».

За словами гостя програми, бойові дії не дозволяють нам із впевненістю сказати про якийсь конкретний час розмінування всієї України. Адже, пояснює він, території, які були не заміновані, наразі стають небезпечними, і йдеться не тільки про міни, але і про нерозірвані боєприпаси.

«Всі бажають і вважають, що розміновувати потрібно якомога скоріше. Але треба дивитися реально на ці речі і розуміти, що деякі території можуть бути взагалі не розміновані, тому що та територія, яка наразі визначена як потенційно небезпечна у нашій країні, - це взагалі таких масштабів не було з часів Другої світової війни», - пояснює Роман Пальчиков.

Отож, стверджує він, до деяких територій доведеться обмежити доступ і не чіпати їх, бо розмінування може зайняти неадекватний ресурс щодо цих ділянок. З іншого боку, міркує експерт, можливо, з'являться такі технології через рік, два-три, що дозволять нам розміновувати за досить невеликі кошти будь-які ділянки.

«Тому тут не можна сказати, що нам для розмінування потрібно 5, 10, 15 років. Тому що після завершення бойових дій необхідно передусім провести аудит, це так зване нетехнічне обстеження, коли визначаються території, які потенційно небезпечні. Після цього проводиться або розмінування, або технічне обстеження, внаслідок якого можуть ці території значно скоротитися», - розповідає Роман Пальчиков.

Популярні новини зараз

Притула хоче запрягти ухилянтів: "Хе**чити по 16 годин на день"

Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші

Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго

Депутати з «Євросолідарності» Порошенка масово виїхали до Європи, поки Україну масово обстрілюють ракетами, - військовий

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Шейтельман розповів, як війна проти України вдарила по Газпрому.

Також Знай.ua писав про те, що Романенко розповів, чому Україні тільки зараз дозволили бити по росії.