За словами Міністра Руслана Стрільця, тепер система електронного обліку деревини формуватиме ТТН-ліс лише після завантаження у неї фото лісовоза з деревиною. Це дозволить ввести додатковий інструмент простеження руху деревини до місця призначення.

«Сьогоднішнє рішення Уряду залишило в минулому ще одну можливість для фальсифікацій. Адже інформація про ТТН є відкритою. Кожен може перевірити справжність документів на сайті ДП «ЛІАЦ» за номером ТТН або номером лісовоза. До речі, вже пів року ця послуга у тестовому режимі успішно працює у філіях ДП «Ліси України». Тепер вона є обов’язковою для всіх лісокористувачів», – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Уряд також підтримав рішення про підписання Угоди між Україною та Молдовою щодо імплементації Конвенції Еспо.

«На черзі реалізація наших з Міністром навколишнього середовища Республіки Молдова Серджіу Лазаренку домовленостей у сфері транскордонних відносин між Україною та Молдовою і готовності співпрацювати за механізмами й процедурами, визначеними Конвенцією Еспо. Підписання цієї Угоди дозволить запровадити чіткі механізми консультацій для обох країн: встановить строки проведення транскордонних консультацій, порядок інформування громадськості та механізми взаємодії сторін», – коментує Руслан Стрілець.

Сьогодні Кабінет Міністрів затвердив два важливих документи у сфері моніторингу довкілля:

Популярні новини зараз

ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни

Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги

Ці Знаки Зодіаку стануть багатими вже у липні: кому доля подарує успіх

Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців

Показати ще

Порядок державної системи моніторингу довкілля. За словами Руслана Стрільця, документ замінює застаріле Положення 1998 року та визначає його нову структуру. Тепер вся інформація про стан компонентів довкілля буде підлягати системному спостереженню на 4-х рівнях – від національного до об’єктового. Система складатиметься з 8 підсистем моніторингу: атмосферного повітря, вод, земель і ґрунтів, лісів, біорізноманіття та ландшафтів, геологічного середовища, управління відходами та фізичних факторів.

Порядок моніторингу геологічного середовища. Це дозволить створити одну з восьми підсистем нової державної системи моніторингу довкілля, яка зараз будується в Україні за європейськими стандартами та є однією з умов інтеграції нашої країни до ЄС. Моніторинг геологічного середовища здійснюватиметься на двох рівнях: Держгеонадрами та Національною академією наук України; підприємствами-надрокористувачами.

«Якісний моніторинг дозволить державі оперувати достовірними даними та на їх основі приймати ефективні управлінські рішення для покращення, збереження та відновлення довкілля в Україні. Це критично важливо як зараз, в умовах воєнного стану, так і в процесі післявоєнного відновлення», – наголошує Руслан Стрілець.