Поточна ситуація із забрудненням Сейму і Десни та підготовка до другого читання законопроєкту про основні засади державної кліматичної політики в Україні - серед питань, які сьогодні розглядалися на засіданні Комітету Верховна Рада України з питань екологічної політики та природокористування.
З народними депутатами під головуванням Олег Бондаренко актуалізували проміжні результати локалізації та ліквідації наслідків забруднення Сейму та Десни. Потрапляння стічних вод російського цукрового заводу у Сейм призвело до значної екологічної шкоди, з наслідками якої вже декілька тижнів бореться Україна. Так, сума збитків лише довкіллю у Чернігівській та Сумській областях вже становить понад 405 млн гривень.
Наразі забруднена вода рухається до кордону з Київщиною, тож, зрозуміло, в людей виникає багато запитань та острахів. Чи вплине ситуація на водозабезпечення? Якою буде якість води та чи взагалі буде вода у киян?
Одразу наголошую, ситуація контрольована. Всі органи державної та місцевої влади, відповідальні служби працюють у посиленому режимі, щоб мінімізувати наслідки. Забруднення вже менш концентроване, ніж було на початку у Сеймі та у точках відбору води на Чернігівщині. До Київщини воно дійде ще в меншій концентрації. За даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київщини впораються з цим викликом. Крім того, Київводоканал заготував 120 тонн пилоподібного активованого вугілля. У випадку погіршення ситуації застосовуватиметься технологія посиленого очищення води. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться.
Щодо другого питання порядку денного - ділюся хорошими новинами. Комітет схвалив остаточну редакцію законопроєкту про основні засади державної кліматичної політики та рекомендував Верховній Раді прийняти його у другому читанні та в цілому. Про важливість цього документа можна говорити багато. Зазначу лише, що його прийняття є важливим для євроінтеграції України, підготовки до переговорів з ЄС, а також для виконання умов Програми Ukraine Facility та отримання допомоги від країн-партнерів. Маємо структурувати свою кліматичну політику, визначити її ключові напрямки і синхронізувати їх з європейською кліматичною аджендою. Крім того, кліматична політика, низьковуглецевий розвиток - це наш шлях успішного відновлення економіки, відбудови зруйнованого за новими стандартами.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Дякую Олегу Бондаренко, Леся Василенко та всім народним депутатам за продуктивну роботу над законопроєктом, який нарешті поверне Україну “обличчям” до всього цивілізованого світу та дозволить синхронно з партнерами долати усі виклики.